Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 12:47

autor: Marek "DogGhost" Oramus

W F1 2011 pojawi się samochód bezpieczeństwa

Wbrew obawom wielu osób, twórcy gry F1 2011 zapowiedzieli, że w najnowszej produkcji studia Codemasters pojawi się samochód bezpieczeństwa.

Jednym z największych zarzutów w stosunku do niskiego poziomu realizmu w długo oczekiwanej przez fanów sportów motorowych grze F1 2010 był brak samochodu bezpieczeństwa. W związku z tym wiele osób obawiało się, że tegoroczna odsłona również będzie pozbawiona tego ważnego elementu. Na szczęście dzisiaj pojawiły się oficjalne doniesienia, które powinny usatysfakcjonować zwolenników bardziej symulacyjnego modelu rozgrywki.

W F1 2011 pojawi się samochód bezpieczeństwa - ilustracja #1

Przed rozpoczynającymi się pokazami na targach gamescom, Steve Hood oraz Andy Gray, którzy pracują nad grą F1 2011, przekazali za pośrednictwem swoich profili w serwisie Twitter informację, że będziemy mogli zobaczyć w niej samochód bezpieczeństwa. Na potwierdzenie tej zapowiedzi załączono zdjęcie przedstawiające charakterystycznego Mercedesa SLS, które możecie zobaczyć powyżej.

Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania gra znacznie zyska na realizmie podczas niebezpiecznych sytuacji na torze. Przypomnijmy, że w trakcie obecności pojazdu kierowanego przez Bernda Maylandera zakazane jest wyprzedzanie innych samochodów, a zawodnicy muszą poruszać się z ograniczoną prędkością. Jeżeli chcecie zobaczyć jak sprawdza się w grach wykorzystanie tej funkcji to warto zagrać np. w produkcje z serii Nascar.

W F1 2011 pojawi się samochód bezpieczeństwa - ilustracja #2

Datę premiery F1 2011 ustalono na 23 września 2011 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, a także na 3DS-a.