Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 12:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Call of Duty: Modern Warfare 3 na PC otrzyma wsparcie dedykowanych serwerów

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, Call of Duty: Modern Warfare 3 na PC otrzyma wsparcie dla dedykowanych serwerów. Firma Activision potwierdziła tę informację na targach gamescom w Kolonii.

Firma Activision potwierdziła na targach gamescom, że pecetowa wersja Call of Duty: Modern Warfare 3 zaoferuje wsparcie dla dedykowanych serwerów. Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, że twórcy zrezygnują z tego rozwiązania.

Dzisiejsza wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich przeciwników matchmakingu, czyli typowo konsolowego rozwiązania wyszukiwania sieciowych meczów. Dedykowane serwery pozwolą samodzielnie rozpocząć rozgrywkę, a prawdopodobnie ustalić także kilka opcji takich jak tryb zabawy, limit czasowy i ogólne zasady.

Call of Duty: Modern Warfare 3 na PC otrzyma wsparcie dedykowanych serwerów - ilustracja #1

Możemy się domyślać, że koncern Activision zdecydował się na wprowadzenie tego udogodnienia ze względu na to, że poszczycić może się nim również Battlefield 3. Dzieło studia EA DICE jest największym rywalem Call of Duty: Modern Warfare 3, więc dla zespołu Infinity Ward ważne jest, aby w żadnym elemencie nie odstawać od konkurencji.

Przedstawiciele Activision mają jednak duże obawy, jeśli chodzi o sieciowych oszustów. PC jest otwartą platformą, więc to właśnie na niej najprościej jest korzystać z tzw. cheatów. W związku z tym twórcy przykładają szczególną wagę do odpowiedniego zabezpieczenia swojej produkcji przed takimi praktykami.

Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 3, Xboksie 360, pecetach, Wii oraz DS-ie. Wydaniem gry w naszym kraju zajmie się firma Licomp Empik Multimedia, która dostarczy pierwsze trzy wymienione edycje w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.