Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2017, 15:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Days of War trafi do Steam Early Access 26 stycznia

Studio Driven Arts poinformowało, że drugowojenny FPS Days of War ukaże się w Steam Early Access 26 stycznia. Przy okazji poznaliśmy plany dewelopera związane z rozwojem gry.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że drugowojenny FPS Days of War zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steamie w styczniu. Studio Driven Arts ujawniło w końcu konkretną datę debiutu, który odbędzie się 26 dnia bieżącego miesiąca. Jednocześnie deweloper opublikował plany rozwoju gry, zaznaczając, że większość elementów – od udźwiękowienia, aż po same mapy – ulegnie zmianom, oczywiście za sprawą opinii graczy. Pochwalono się m.in. dwoma kolejnymi lokacjami, nad którymi już trwają prace. Jedną z nich będzie włoskie wybrzeże przeznaczone do zabawy w trybie Domination. Drugą ma być mapa oparta na Obronie Bastogne, na której będziemy walczyć w trybie Detonation. Poza tym obiecano, że oprócz nich, gracze doczekają się przed premierą pełnej wersji przynajmniej jeszcze dwóch kolejnych miejscówek. Dodatkowo deweloperzy planują bardzo szybko wprowadzić edytor map i zintegrować grę ze steamowym Warsztatem, by fani mogli w łatwy i przyjemny sposób tworzyć oraz udostępniać stworzone przez siebie lokacje.

Days of War trafi do Steam Early Access 26 stycznia - ilustracja #1
Days of War w skrócie:
  • FPS przeznaczony do zabawy w multiplayerze;
  • zadebiutuje we wczesnym dostępie 26 stycznia;
  • na premierę pełnej wersji poczekamy najpewniej jeszcze dwanaście miesięcy.

Twórcy zamierzają poświęcić dużo uwagi udźwiękowieniu Days of War. Ulepszeniu na pewno ulegną odgłosy broni i komendy wydawane przez postacie, podczas zabawy usłyszymy więcej subtelnych dźwięków, a dodatkowo pojawi się obsługa VoIP.

Dużym usprawnieniom ulegnie też animacja – mowa o naturalniejszych ruchach postaci czy bardziej szczegółowych animacjach związanych z obsługą broni i nie tylko. Ostatecznie twórcy chcą, by można było łatwo rozpoznawać żołnierzy poszczególnych klas i to, co robią na polu bitwy.

Oprócz tego pojawią się dwa kolejne państwa – Wielka Brytania i Rosja. Nie zabraknie też rozbudowanego systemu śledzenia postępów graczy i dostarczania informacji w postaci rozmaitych statystyk. Naturalnie wczesny dostęp przysłuży się też wyłapywaniu błędów, ulepszaniu stabilności działania oraz optymalizacji.

Deweloperzy przewidują, że wprowadzenie wszystkich zmian zajmie im około roku, więc premiera pełnej wersji odbędzie się najpewniej na początku 2018 roku.

Days of War to przeznaczona do zabawy w multiplayerze pierwszoosobowa strzelanka. Produkcja premiować ma przede wszystkim umiejętności graczy, więc już na początku zabawy otrzymamy dostęp do wszystkich broni. Natomiast tryby gry opierać mają się głównie na wykonywaniu określonych zadań, w których zabijanie wrogów będzie drogą do celu, a nie celem samym w sobie.