Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Days of War (PC)

Days of War PC

Strzelanka FPP opracowana przez niezależne studio Driven Arts, której powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter. Days of War stworzono z myślą o multiplayerowej rozgrywce.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | sieciowe | multiplayer | crowdfunding | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Days of War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26stycznia2017

wczesny dostęp

30stycznia2020

30stycznia2020

Steam

Days of War to pierwszoosobowa strzelanka na PC, osadzona w czasach II wojny światowej. Tytuł został częściowo sfinansowany w serwisie Kickstarter, gdzie deweloperom ze studia Driven Arts udało się zebrać niecałe 70 tysięcy dolarów.

Mechanika

Days of War na PC to gra przeznaczona wyłącznie do multiplayera. Gracze walczą w drużynowych potyczkach dla 32 osób, w trybach polegających chociażby na atakowaniu lub bronieniu wyznaczonego celu, przejmowaniu punktów i flag oraz oczywiście klasycznym Deathmatchu. Rozgrywka jest szybka, zręcznościowa, z krótkimi czasami respawnów; liczą się w niej przede wszystkim nasze umiejętności. Deweloperzy zrezygnowali z systemu rozwijania postaci i wszystkie bronie, w tym karabiny, strzelby czy też rozkładane karabiny maszynowe, oddali do naszej dyspozycji już na samym początku zabawy. Bazując na posiadanym wyposażeniu, dostępnych jest dziewięć klas postaci: Marksman, Support, Rifleman, Assault, Support, Machine Gunner, Sniper, Shotgun oraz Rocket. By osiągać zadowalające rezultaty, należy współpracować z innymi członkami drużyny i dobrze znać kluczowe punkty mapy.

Kwestie techniczne

Produkcja nie dorównuje jakością grafiki najładniejszym strzelankom na rynku, ale dzięki technologii Unreal Engine 4 prezentuje się naprawdę dobrze, zwłaszcza jak na projekt tworzony przez stosunkowo niewielkie studio.

Inne

Jedną z atrakcji Days of War na PC jest otwartość deweloperów na graczy. Twórcy udostępnili szereg opcji pozwalających dostosować chociażby reguły gry na dedykowanych serwerach. Oczywiście nie zapomnieli o moderach i wsparciu dla klanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 32  

Oczekiwania czytelników: 6.3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Days of War

Wymagania wiekowe Days of War

18+

Wymagania sprzętowe Days of War

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7(SP1) 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-2600K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
Graliśmy w Days of War – przedwczesny szturm na Omaha Beach
Graliśmy w Days of War – przedwczesny szturm na Omaha Beach

Przed premierą 8 lutego 2017, 15:34

By nie zwalniać szalonego tempa, zdobywanie flagi w trybie dominacji trwa sekundy, przez co ten wariant rozgrywki nie różni się specjalnie od zwykłego deathmatchu. O wiele ciekawsze jest podkładanie ładunków pod kluczowe cele na plaży Omaha, co wymaga już więcej czasu, a więc i jakiegoś drużynowego zgrania. W obu przypadkach o wiele lepiej gra się na słabo zaludnionych serwerach, gdzie trzeba się skradać i trochę wysilić, by znaleźć przeciwnika. Czy to przez małą liczbę zainteresowanych, czy też z powodu faktu, że inni również zauważyli tę prawidłowość – w wyszukiwarce serwerów dominują właśnie te z garstką uczestników.