Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 12:16

autor: Góral

Drugowojenny FPS Days of War zadebiutował we Wczesnym Dostępie

Days of War, multiplayerowa strzelanka osadzona w czasach II wojny światowej, ukazała się na komputerach osobistych w ramach Steam Early Access. Tytuł wyceniono na 24,99 euro, a więc około 109 zł.

W marcu 2016 roku studio Driven Arts poinformowało, że pracuje nad grą Days of War. Kilkanaście dni temu poznaliśmy termin jej premiery w Steam Early Access, a dziś pragniemy poinformować, że deweloperzy słowa dotrzymali i tytuł możecie już nabyć w sklepie firmy Valve. Wyceniono go na 24,99 euro, a więc około 109 zł. W zamian otrzymujecie strzelankę osadzoną w czasach II wojny światowej, przeznaczoną do multiplayera. Przypominamy jednak raz jeszcze, że to nieukończona produkcja, więc niewykluczone, że podczas zabawy natraficie na błędy, a poza tym w obecnym stanie gra nie oferuje jeszcze wszystkiego. Na start twórcy przygotowali cztery mapy, 20 unikalnych broni oraz rozgrywkę przystosowaną do zmagań 32 graczy.

 1. Days of War na Steamie
Days of War już dostępne, choć na razie w Steam Early Access. - Drugowojenny FPS Days of War zadebiutował we Wczesnym Dostępie - wiadomość - 2017-01-29
Days of War już dostępne, choć na razie w Steam Early Access.

Studio przewiduje, że Days of War pozostanie we wczesnym dostępie przez rok. W tym czasie mamy się doczekać kolejnych map, trybów Domination i Detonation, usprawnień udźwiękowienia, animacji, a także nowych frakcji (Wielka Brytania i Rosja). To oczywiście nie wszystkie planowane zmiany – o pozostałych pisaliśmy ostatnim razem.

W opublikowanym komunikacie poinformowano też o specjalnym wydarzeniu – 100 Player Battle Event. Jak mówi sama nazwa, będzie to zabawa, w której weźmie udział nie 32, a 100 graczy, szturmujących plażę Omaha. Akcja odbędzie się w dniach 3-5 lutego. Aby wziąć w niej udział, trzeba będzie tylko poszukać w tych dniach dedykowanego serwera. Dodatkowo zdradzono, że w przyszłości tego typu bitwy najpewniej staną się codziennością, gdyż twórcy planują zwiększyć limit graczy właśnie do 100.

Drugowojenny FPS Days of War zadebiutował we Wczesnym Dostępie - ilustracja #2

Wymagania sprzętowe Days of War

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-2500K;
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 7850;
 • DirectX 11;
 • Pamięć: 4 GB RAM;
 • Twardy dysk: 12 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64).

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i7 2600K;
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290;
 • DirectX 12;
 • Pamięć: 8 GB RAM;
 • System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 10 (x64).
 1. Oficjalna strona gry Days of War