Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 11:15

autor: Góral

Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games

Podczas targów E3 zapowiedziano kilka nowych gier przeznaczonych dla gogli rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus. Poznjaliśmy m.in. strzelankę Rigs od studia Guerrilla Games, przygodówki Godling i Wayward Sky, a także zręcznościówkę Headmaster.

Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games - ilustracja #1

Na konferencji firmy Sony nie mogło zabraknąć informacji związanych z goglami rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus. O dziwo, urządzeniu nie poświęcono jednak zbyt wiele czasu, ale poznaliśmy za to kilka, z ponad trzydziestu gier tworzonych z myślą o tym urządzeniu. Opisujemy je kawałek dalej, a tymczasem przypominam, że premiera sprzętu odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Chętni będą musieli przygotować kilkaset dolarów. W zamian otrzymamy 5,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz i opóźnieniami poniżej 18 ms. Gadżet wykorzystamy m.in. w tych produkcjach:

Rigs

Pierwszoosobowa strzelanka od studia Guerrilla Games, przeznaczona do rozgrywek w multiplayrze. W produkcji pokierujemy robotami walczącymi na arenach w sporcie przyszłości, a sama rozgrywka będzie bardzo szybka i emocjonująca.

Godling

Tytuł tworzony przez studio Sólfar założone przez byłych pracowników CCP. Ma to być pierwszoosobowa gra przygodowa, w której trafimy do pięknej krainy, gdzie będziemy rozwijać swoje „boskie” moce. Wykorzystamy je albo do czynienia dobra, albo i nie.

Wayward Sky

Gra przygodowo-zręcznościowo-logiczna. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad młodą pilotką Bess, która rozbija się wraz z ojcem w tajemniczej fortecy wystającej z ponad chmur. Staruszek został pojmany, a my musimy go uratować, pokonując po drodze wiele przeciwności losu.

Headmaster

Chyba najmniej emocjonująca produkcja z całego zestawienia. Będzie to swego rodzaju rozbudowana mini gierka, w której naszym zadaniem ma być strzelanie główką do celów. Tylko i aż tyle.