Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 11:50

autor: Adrian Werner

XCOM 2 - 20-minutowa prezentacja rozgrywki

Udostępniono trwający ponad dwadzieścia minut zapis prezentacji rozgrywki z gry XCOM 2, czyli kontynuacji jednej z najlepszych strategii turowych ostatnich lat.

Szaleństwo E3 trwa najlepsze i jesteśmy obecnie wręcz zalewani nowymi materiałami video z nadchodzących gier. Najnowszy pochodzi z serwisu IGN, który przygotował trwający ponad dwadzieścia minut zapis rozgrywki z turowej strategii XCOM 2.

Produkcja oparta jest na rzadko spotykanym w kontynuacjach pomyśle i zakłada, że ludzie ponieśli w pierwszej części porażkę. Kampania rozpocznie się w dwudziestą rocznicę klęski organizacji XCOM, która spróbuje nawiązać walkę z okupantami. Tym samym gracze obsadzeni zostaną w roli najeźdźcy i dlatego przeciwnicy nie będą sobie zdawali z naszej obecności na mapie dopóki nie zostaniemy zauważeni.

XCOM 2 - 20-minutowa prezentacji rozgrywki - ilustracja #1

Udostępniony filmik pokazuje jedną z wczesnych misji w grze, toczącą się w trakcie tzw. Święta Unifikacji. Oglądając materiał możemy zobaczyć m.in. ulepszenia silnika graficznego, w tym systemu zniszczeń, oraz poprawiony interfejs użytkownika, lepiej dopasowany do pecetowych standardów. Nie zabrakło także nowego uzbrojenia i przeciwników.

Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do poprzedniej części XCOM 2 powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku. Twórcy nie wykluczają, że w przyszłości opracują konwersje na inne platformy, ale na razie chcą się skoncentrować wyłącznie na opracowaniu jak najlepszej pecetowej turówki, pozbawionej kompromisów.

  1. XCOM – oficjalna strona cyklu