Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 05:05

autor: Adrian Werner

Podsumowanie konferencji firmy Sony na E3 2015 (m.in. Horizon, Hitman, The Last Guardian)

W tej wiadomości znajdziecie podsumowanie wszystkich najważniejszych informacji i materiałów zaprezentowanych podczas konferencji firmy Sony.

Zorganizowana z okazji targów E3 konferencja firmy Sony dobiegła końca. W jej trakcie ujawniono sporo ciekawych projektów i pokazano masę świeżych materiałów video. Poniżej znajdziecie podsumowanie, zawierające wszystkie najciekawsze informacje i filmiki.

Zapowiedzi nowych gier

Horizon: Zero Dawn

Ojcowie cyklu Killzone, czyli ludzie ze studia Guerrilla Games, pokazali swoją nową markę, zatytułowaną Horizon: Zero Dawn, przeznaczoną oczywiście wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Akcja toczyć się będzie w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość przetrwała upadek własnej cywilizacji, ale jednocześnie cofnęła się w rozwoju do poziomu społeczności plemiennych. W tej nowej rzeczywistość największym zagrożeniem są mechaniczne bestie, na które przyjdzie nam polować. Podczas prezentacji rozgrywki pokazano zarówno elementy skradankowe, jak i dynamiczne potyczki z wielkimi przeciwnikami.

Hitman

Konferencja Sony była również miejscem, które studio IO Interactive wybrało do ujawnienia nowej odsłony przygód Agenta 47, zatytułowanej po prostu Hitman. Pokazano krótki zwiastun cgi, który wprowadzał w klimat projektu. Na zapis rozgrywki zapewne poczekamy do konferencji Square Enix.

Gra zmierza na konsole i pecety. Wersja na PlayStation 4 otrzyma na wyłączność sześć zleceń oraz jako jedyna otrzyma betę.

Dreams

Znane z serii LittleBigPlanet i gry Tearaway studio Media Molecule ujawniło swój nowy projekt, zatytułowany Dreams, który zmierza na PlayStation 4. Podczas zabawy gracze będą mogli tworzyć wirtualne sny i potem wejdą one w skład wielkiego sieciowego uniwersum, otwartego do zwiedzania przez całą społeczność.

Kreacja odbywać się będzie głównie poprzez rysowanie kształtów ruchami pada w powietrzu, a cały system zostanie opracowany tak, abyśmy mogli błyskawicznie tworzyć całe światy.

World of Final Fantasy

Inną ujawnioną nowością okazało się World of Final Fantasy. Niewiele wiadomo na temat tego projektu, poza tym, że gra odwołuje się do 16-bitowych odsłon serii i zadebiutuje na PlayStation 4 i PlayStation Vita w przyszłym roku. Możliwe, że potem trafi na inne platformy, ale najwcześniej w 2017 roku.

Remake Final Fantasy VII

Po latach plotek Square Enix wreszcie zapowiedziało remake Final Fantasy VII. Gra zadebiutuje na PlayStation 4, a potem trafi na inne platformy.

Kickstarter Shenmue III

Innym projektem, na który gracze czekali od dawna jest Shenmue III. Ojciec serii Yu Suzuki próbuje zgromadzić pieniądze na projekt za pośrednictwem Kickstartera. Jeśli zbiórka odniesie sukces, to produkcja trafi pod koniec 2017 roku na pecety i PlayStation 4.

Na scenie odbyło się odliczanie do uruchomienia akcji crowdfundingowej. Cel minimalny ustalono na poziomie 2 mln dolarów i twórcy mają czas do 18 lipca na zebranie tej kwoty.

  1. Shenmue III - strona Kickstartera

Rigs

Inną nową marką studia Guerrilla Games jest Rigs, czyli nastawiona na tryb multiplayer produkcja pozwalająca wziąć udział w rozgrywkach brutalnego sportu przyszłości. Projekt powstaje specjalnie z myślą o hełmie VR Morpheus.

Destiny: The Taken King

Ostatnią nowością było ujawnienie Destiny: The Taken King, czyli nowego dodatku do sieciowej strzelanki studia Bungie. Premiera nastąpi 9 września 2015 roku

Nowe materiały z ujawnionych wcześniej gier

The Last Guardian żyje!

Sony sprawiło nam bardzo miłą niespodziankę, pokazując krótkie demo The Last Guardian, czyli gry, którą większość osób spisała już na straty. Pomimo wyjątkowo problematycznego cyklu deweloperskiego autorzy nie porzucili tego projektu i bardzo dobrze, gdyż prezentacja wyglądała obiecująco. Kilkuminutowy materiał koncentrował się na aspektach platformówkowych, rozwiązywaniu zagadek oraz interakcjach między chłopcem i towarzyszącą mu bestią.

The Last Guardian zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4 i ukaże się w przyszłym roku.

Street Fighter V

Pokazano także nowy zwiastun Street Fighter V, w którym ujawniono, że wśród grywalnych postaci znajdzie się Birdie. Gra zmierza na pecety i PlayStation 4, ale beta pojawi się tylko na konsoli i ruszy 23 lipca tego roku.

No Man's Sky

Na scenie pojawili się także ludzie ze studia Hello Games, którzy pokazali grywalny fragment No Man's Sky. W jego trakcie obejrzeliśmy bitwę kosmiczną oraz podróże pomiędzy systemami planetarnymi i przy okazji mogliśmy także docenić szaloną skalę wygenerowanego proceduralnie świata. Nie zabrakło również krótkiej sekcji na powierzchni planety.

Firewatch

Na konferencji pojawiła się także przygodówka Firewatch i przy okazji Sony ujawniło, że gra trafi na PlayStation 4 wcześniej niż na Xboksa One.

Assassin's Creed: Syndicate

Wyświetlono również krótki zwiastun Assassin's Creed: Syndicate, podczas którego pokazano zabójczynię Evie Frye, czyli jedną z dwóch postaci, w jakie wcielimy się w kampanii.

Posiadacze PlayStation 4 otrzymają na wyłączność dodatek Dreadful Crimes, zainspirowany powieściami o przygodach Sherlocka Holmesa.

Indyki od firmy Devolver Digital

Na PlayStation 4 trafią także cztery gry niezależne z katalogu firmy Devolver - Ronin, Eitr, Mother Russia Bleeds i Crossing Souls. Wszystkie ukażą się na konsoli firmy Sony wcześniej niż na Xboksie One

Batman: Arkham Knight

Wyświetlono także nowy zwiastun Batman: Arkham Knight, koncentrujący się na misjach związanych z koszmarami generowanymi przez Scrarecrowa.

Call of Duty III

Na konferencji odbyła się również krótka prezentacja trybu kooperacyjnej kampanii z Call of Duty: Black Ops III. Pokazano też zwiastun tradycyjnych rozgrywek multiplayer PvP.

Ponadto okazało się, że firma Microsoft utraciła status preferowanego partnera dla firmy Activision Blizzard jeśli chodzi o tę serię. Wcześniej to konsole Xbox 360 i Xbox One otrzymywały jako pierwsze wszystkie dodatki i bety. Natomiast w przypadku Call of Duty: Black Ops III takie preferencyjne traktowanie stanie się udziałem PlayStation 4.

Star Wars: Battlefront

Z kolei ludzie ze studia DICE pokazali nowy materiał ze Star Wars: Battlefront.

Disney Infinity 3.0

Uncharted 4

Konferencję zakończył materiał z gry Uncharted 4: A Thief’s End.

Inne

Morpheus

Na konferencji Sony nie zabrakło również hełmu VR Morpheus, choć poświęcono mu raptem chwilę. Dowiedzieliśmy się jednak, że wśród gier wspierający tę technologie znajdą się takie tytuły jak The Deep, Godling, Wayward Sky, No Man's Sky oraz wspomniane już wcześniej Rigs.

Pełen zapis konferencji