Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Wayward Sky (PS4)

Wayward Sky PS4

Gra przygodowo-zręcznościowo-logiczna przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Wayward Sky jest dziełem studia Uber Entertainment, twórców Monday Night Combat oraz Planetary Annihilation.

Zręcznościowe | elementy logiczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Wayward Sky (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wayward Sky na PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR to gra przygodowo-zręcznościowo-logiczna. Tytuł wyprodukowała ekipa Uber Entertainment, znana z Monday Night Combat oraz Planetary Annihilation.

Fabuła

Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad młodą pilotką Bess, która rozbija się wraz z ojcem w tajemniczej fortecy wystającej z ponad chmur. Staruszek został pojmany, a my musimy go uratować, pokonując po drodze wiele przeciwności losu.

Mechanika

Rozgrywka w Wayward Sky na PS4 obserwowana jest zarówno z perspektywy TPP, jak i FPP. W ogólnych założeniach jest to klasyczna przygodówka point-and-click, w której zabawa polega przede wszystkim na rozwiązywaniu napotkanych łamigłówek. Te nie są przesadnie skomplikowane, ale deweloperzy zatroszczyli się o spore zróżnicowanie mechanizmów i np. w jednej chwili musimy przestawiać dźwignie, w drugiej montujemy dzwonki, a w kolejnej kierujemy niezgrabnym robotem, wciskającym guziki, których sami nie jesteśmy w stanie dosięgnąć. Wszystko to przekłada się na kilka godzin przyjemnej zabawy w wirtualnym świecie.

Kwestie techniczne

Oprawie graficznej Wayward Sky na PS4 nie można odmówić uroku, aczkolwiek nie jest to gra, którą można by określić mianem technologicznego majstersztyku. Tytuł studia Uber Entertainment wyróżnia się przede wszystkim ciekawą stylistyką i niecodziennymi projektami robotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Wayward Sky

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games
Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games

wiadomość16 czerwca 2015

Podczas targów E3 zapowiedziano kilka nowych gier przeznaczonych dla gogli rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus. Poznjaliśmy m.in. strzelankę Rigs od studia Guerrilla Games, przygodówki Godling i Wayward Sky, a także zręcznościówkę Headmaster.