Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planetary Annihilation (PC)
OkładkaPlanetary Annihilation (PC)

Planetary Annihilation PC

Planetary Annihilation to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego nawiązująca do przeboju z 1997 roku – Total Annihilation. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio Uber Entertainment przy wsparciu użytkowników platformy finansowania społecznościowego Kickstarter.

Strategiczne | RTS | crowdfunding | indie

Planetary Annihilation Premiera PC

5września2014

pudełko PL

5stycznia2015

producent: Uber Entertainment wydawca: THQ Nordic / Nordic Games wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Planetary Annihilation

Command & Conquer: Red Alert

Line War

Supreme Commander

Planetary Annihilation to trzecia produkcja studia Uber Entertainment, które ma na swoim koncie gry Monday Night Combat i Super Monday Night Combat. Deweloper składa się z byłych pracowników Gas Powered Games i Cavedog. Ostatnia z ekip stworzyła w 1997 roku grę Total Annihilation, która była główną inspiracją dla Planetary Annihilation.

Podstawowe założenia Planetary Annihilation oparte są na legendarnej strategii czasu rzeczywistego - Total Annihilation. Teatr działań obejmuje więc nie tylko wybrany skrawek terenu, ale całe układy planetarne. Można przyjąć taktykę mozolnego zdobywania kolejnych połaci terenu przy pomocy broni konwencjonalnej, lub wcielić się w niszczyciela planet, który posyła przelatujące meteoryty wprost na przeciwnika.

Bardzo ważnym czynnikiem gry jest ekonomia. Zakładamy bazy i wydobywamy surowce, dzięki którym konstruujemy kolejne budynki, np. produkujące nowe jednostki. Te wysyłamy do walki albo do obrony już zdobytych miejsc. Twórcy z Uber Entertainment postanowili oddać w ręce grających osób bardzo prosty interfejs. Dzięki niemu, w przyjemny sposób nadzorujemy nasze wszystkie działania w jednym miejscu, mając jednocześnie wgląd na sytuację w innych rejonach. Zabawa odbywa się w kilku trybach, z których większość została stworzona do multiplayera (do 40 osób). Istnieje jednak możliwość toczenia starć ze sztuczną inteligencją (skirmish).

Tytuł oferuje pełne wsparcie dla modderów, umożliwiając im tworzenie własnych jednostek, planet, układów, a nawet nowych trybów. Twórcy dostarczyli specjalne narzędzia pobudzające kreatywność. Pozwalają one na budowanie swoich światów od podstaw. Można stworzyć mały skrawek terenu z kilkoma zabudowaniami, lub gigantyczny projekt wielkości Ziemi z masą fabryk, baz i fortec.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-40  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 510 głosów czytelników.

Planetary Annihilation cena w dniu premiery: 104,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Planetary Annihilation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Planetary Annihilation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7