Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planetary Annihilation (PC)

Planetary Annihilation PC

Planetary Annihilation to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego nawiązująca do przeboju z 1997 roku – Total Annihilation. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio Uber Entertainment przy wsparciu użytkowników platformy finansowania społecznościowego Kickstarter.

Strategiczne | RTS | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Planetary Annihilation (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5września2014

5stycznia2015

pudełko PL

Planetary Annihilation to trzecia produkcja studia Uber Entertainment, które ma na swoim koncie gry Monday Night Combat i Super Monday Night Combat. Deweloper składa się z byłych pracowników Gas Powered Games i Cavedog. Ostatnia z ekip stworzyła w 1997 roku grę Total Annihilation, która była główną inspiracją dla Planetary Annihilation.

Podstawowe założenia Planetary Annihilation oparte są na legendarnej strategii czasu rzeczywistego - Total Annihilation. Teatr działań obejmuje więc nie tylko wybrany skrawek terenu, ale całe układy planetarne. Można przyjąć taktykę mozolnego zdobywania kolejnych połaci terenu przy pomocy broni konwencjonalnej, lub wcielić się w niszczyciela planet, który posyła przelatujące meteoryty wprost na przeciwnika.

Bardzo ważnym czynnikiem gry jest ekonomia. Zakładamy bazy i wydobywamy surowce, dzięki którym konstruujemy kolejne budynki, np. produkujące nowe jednostki. Te wysyłamy do walki albo do obrony już zdobytych miejsc. Twórcy z Uber Entertainment postanowili oddać w ręce grających osób bardzo prosty interfejs. Dzięki niemu, w przyjemny sposób nadzorujemy nasze wszystkie działania w jednym miejscu, mając jednocześnie wgląd na sytuację w innych rejonach. Zabawa odbywa się w kilku trybach, z których większość została stworzona do multiplayera (do 40 osób). Istnieje jednak możliwość toczenia starć ze sztuczną inteligencją (skirmish).

Tytuł oferuje pełne wsparcie dla modderów, umożliwiając im tworzenie własnych jednostek, planet, układów, a nawet nowych trybów. Twórcy dostarczyli specjalne narzędzia pobudzające kreatywność. Pozwalają one na budowanie swoich światów od podstaw. Można stworzyć mały skrawek terenu z kilkoma zabudowaniami, lub gigantyczny projekt wielkości Ziemi z masą fabryk, baz i fortec.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-40  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 510 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 104,90 PLN

Gry podobne do Planetary Annihilation

Klasyfikacja PEGI Planetary Annihilation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Planetary Annihilation

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7
Planetary Annihilation: Titans zadebiutowało na PC
Planetary Annihilation: Titans zadebiutowało na PC

wiadomość19 sierpnia 2015

Wczoraj w sklepie Steam zadebiutowała rozszerzona wersja Planetary Annihilation - czy też samodzielny dodatek, jak nazywają Titans sami twórcy. Tytuł zawiera wszystko to, co znajduje się w podstawowej edycji gry, plus nowe jednostki, planety i nie tylko.

Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Planetary Annihilation, Kingdom Hearts III) 7/10/14
Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Planetary Annihilation, Kingdom Hearts III) 7/10/14

wiadomość7 października 2014

Dziś piszemy m.in. o procesie tworzenia wirtualnej katedry Notre Dame w Assassin’s Creed: Unity, serwerach offline w grze Planetary Annihilation oraz postępach w pracach nad Kingdom Hearts III. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Planetary Annihilation - data premiery kosmicznego RTS-a
Planetary Annihilation - data premiery kosmicznego RTS-a

wiadomość29 sierpnia 2014

Studio Uber Entertainment ujawniło dokładną datę premiery pełnej wersji kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Planetary Annihilation. Produkcja sfinansowana dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter jest tworzona wyłącznie z myślą o PC.

Planetary Annihilation - kosmiczny RTS otrzymał tryb  single player
Planetary Annihilation - kosmiczny RTS otrzymał tryb single player

wiadomość25 maja 2014

Studio Uber Entertainment udostępniło nową aktualizację gry strategicznej Planetary Annihilation, która dodała do zabawy tryb single player Galactic War. Przy okazji usprawniono działanie sztucznej inteligencji, wprowadzono zmiany w interfejsie użytkownika oraz zatroszczono się o naprawę niektórych błędów.

Planetary Annihilation pierwszą grą we wczesnym dostępie sprzedawaną w pudełku
Planetary Annihilation pierwszą grą we wczesnym dostępie sprzedawaną w pudełku

wiadomość13 maja 2014

Wygląda na to, że wkrótce wczesne wersje gier trafią także do dystrybucji pudełkowej. Z danych brytyjskiego sklepu Amazon wynika, że w czerwcu w sklepach pojawi się gra Planetary Annihilation: Early Access Edition.