Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2014, 09:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Planetary Annihilation pierwszą grą we wczesnym dostępie sprzedawaną w pudełku

Wygląda na to, że wkrótce wczesne wersje gier trafią także do dystrybucji pudełkowej. Z danych brytyjskiego sklepu Amazon wynika, że w czerwcu w sklepach pojawi się gra Planetary Annihilation: Early Access Edition.

W ofercie brytyjskiego sklepu Amazon pojawił się produkt Planetary Annihilation: Early Access Edition. Byłby to pierwszy przypadek sprzedawania wczesnej wersji gry w formie pudełkowej. Informacja nie została wprawdzie oficjalnie potwierdzona przez wydawcę, ale niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy sklep Amazon był źródłem wielu podobnych wycieków. Jeśli dojdzie do takiego ogłoszenia, to z pewnością wywoła ono sporo kontrowersji. Twórcy przyzwyczaili nas do sprzedawania wczesnych wersji gier w cyfrowej dystrybucji, ale trudno było oczekiwać, że być może już niedługo będziemy je znajdować także na sklepowych półkach. Według danych sklepu Amazon, Planetary Annihilation: Early Access Edition zadebiutuje w pudełku 20 czerwca bieżącego roku. Cenę produktu wyznaczono na poziomie 39,99 funtów (ok. 205 zł).

Planetary Annihilation: Early Access Edition / źródło: Amazon.co.uk
Planetary Annihilation: Early Access Edition / źródło: Amazon.co.uk

Można spekulować, że w przypadku zakupu Planetary Annihilation: Early Access Edition dostalibyśmy w przyszłości dostęp do wszystkich aktualizacji, a więc również do końcowego produktu. Podobnie sprawa wygląda w cyfrowej dystrybucji. Obecnie dostęp do wczesnej wersji Planetary Annihilation można uzyskać poprzez zakup gry na Steamie za 45,99 euro (ok. 192 zł).

Planetary Annihilation to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego autorstwa studia Uber Entertainment, sfinansowana dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Podstawowe założenia rozgrywki oparte są na legendarnej grze Total Annihilation. Dużo uwagi należy więc poświęcać ekonomii, a nasze działania obejmują całe układy planetarne. Obecnie gra jest dostępna w wersji beta.