Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2014, 08:57

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Lost Planet 3, Age of Booty, Street Fighter III: Third Strike Online Edition - gry Capcom a zamknięcie GameSpy

Dowiedzieliśmy się, jak zamknięcie GameSpy wpłynie na kilka gier firmy Capcom, a mianowicie: Lost Planet 3, Age of Booty, Flock!, Street Fighter III: Third Strike Online Edition i Marvel vs. Capcom: Origins. Całkowita utrata usług sieciowych dotknie tylko dwóch z nich.

Street Fighter III: Third Strike Online Edition hula już na nowym serwerze

Kres usługi GameSpy zbliża się nieubłaganie, nic dziwnego zatem, że coraz więcej wydawców określa, jaki los czeka ich gry wraz z końcem maja. Następna w kolejce jest firma Capcom, która poinformowała o zmianach w opcjach sieciowych następujących tytułów: Lost Planet 3, Age of Booty, Flock!, Street Fighter III: Third Strike Online Edition oraz Marvel vs. Capcom: Origins. Dwie spośród wymienionych produkcji zostaną pozbawione trybu multiplayer – szczegóły na ten temat znajdziecie w kolejnych akapitach.

Zacznijmy od Lost Planet 3. Martwić się nie muszą użytkownicy Xboksa 360 – w wypadku tego wydania nic się nie zmieni. Również jeśli chodzi o wersje PC i PlayStation 3, najnowsza odsłona mroźnego cyklu strzelanin TPP nie straci komponentu wieloosobowego. Wydawca podaje, że obecnie trwa migracja na nowe serwery i nie przewiduje się żadnych utrudnień w rozgrywce. Zła nowina jest taka, że przesiadka będzie oznaczać utratę dotychczasowych osiągnięć – a zatem osoby grające online w produkcję studia Spark Unlimited na PC lub PS3 będą musiały zaczynać od zera.

Po 31 maja Age of Booty oraz Flock! utracą wszelkie funkcje sieciowe, w tym opcję dzielenia się wykreowanymi poziomami w tej drugiej produkcji. Wydawca podziękował dotychczasowym graczom i zachęcił do dalszej zabawy w trybie solowym lub przez LAN.

Miłośnicy bijatyk Capcom mogą spać (a raczej grać) spokojnie. Zarówno Street Fighter III: Third Strike Online Edition, jak i Marvel vs. Capcom: Origins zostały już przeniesione na nowe serwery i do tej pory nie odnotowano żadnych problemów.

To na razie tyle ze strony firmy Capcom. Damy Wam znać, jeśli pojawią się informacje na temat pozostałym produkcji z katalogu japońskiego wydawcy.

  1. Strona internetowa firmy Capcom