Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2014, 20:56

GRID Autosport - obejrzyj ponad pół godziny zapisu rozgrywki

Opublikowano ponad półgodzinny zapis rozgrywki z gry wyścigowej GRID Autosport studia Codemasters. Najnowsza odsłona popularnego cyklu prezentuje się na nich całkiem obiecująco.

W sieci pojawiły się trzy nowe filmiki z GRID Autosport, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu gier wyścigowych studia Codemasters. Materiały trwają łącznie ponad pół godziny i stanowią głównie zapisy rozgrywki, dzięki czemu możemy wyrobić sobie całkiem niezłe pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierza ten projekt. Na premierę pełnej wersji nie będziemy musieli czekać długo, gdyż zaplanowana ona została na 28 czerwca tego roku, czyli raptem rok po rynkowym debiucie poprzedniej części nazwanej GRID 2. Twórcy pracują nad edycjami na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Natomiast nie mają zamiaru przenieść tytułu na Xboksa One i PlayStation 4.

Przypomnijmy, że według obietnic twórców, krótki cykl deweloperski ma nie odbić się negatywnie na skali projektu. Wręcz przeciwnie - autorzy zapewniają, że GRID Autosport zaoferuje najbardziej obszerną zawartość w historii serii. Codemasters chce wprowadzić sporo nowości, a jednocześnie spełnić najważniejsze prośby fanów, takie jak przywrócenie widoku zza kierownicy. Ponadto mocno zwiększony zostanie realizm modelu jazdy. Nie będzie to wciąż czysty symulator, ale grze ma być do niego bliżej niż jakiekolwiek poprzedniej odsłonie.

Gracze będą się samotnie bawić w obszernym trybie kariery lub wezmą udział w rozgrywkach wieloosobowych. Sieciowe wyścigi ma uatrakcyjnić opcja zakładania klubów oraz stale aktualizowane rankingi RaceNet. Ponadto twórcy chcą co tydzień organizować nowe wyzwania dla społeczności.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Codemasters