Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Marvel vs. Capcom: Origins (PS3)
OkładkaMarvel vs. Capcom: Origins (PS3)

Marvel vs. Capcom: Origins

Marvel vs. Capcom: Origins to kompilacja dwóch klasycznych, zręcznościowych bijatyk znanych z automatów i konsol wcześniejszych generacji (m.in. PlayStation One i Xbox). W pakiecie znalazły się gry Marvel Super Heroes (1997) oraz Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes (1998).

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | 2D | na 2 osoby | crossover | reedycje/remastery/remaki | Marvel Comics | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel vs. Capcom: Origins Premiera

25wrz2012

PS3

26wrz2012

X360

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Seria Marvel vs. Capcom zadebiutowała w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku. Wychodząc z założenia, że nie wszyscy gracze mieli okazję styczności z jej początkowymi odsłonami, firma Capcom postanowiła przypomnieć tytuły zaliczane do kanonu cyklu.

Kompilacja Marvel vs. Capcom: Origins składa się z dwóch zręcznościowych bijatyk 2D. Pierwsza z nich - Marvel Super Heroes ukazała się w 1997 roku i początkowo dostępna była wyłącznie na automatach CP System II. Jej fabuła luźno nawiązywała do komiksowej serii The Infinity Gauntlet. Gracze mogli wcielić się w jednego z 12 bohaterów uniwersum Marvel Comics i stanąć do walki ze złoczyńcami pod przywództwem Thanosa.

Druga gra w pakiecie Marvel vs. Capcom: Origins to wydana w 1998 roku bijatyka Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes. Na tle wcześniejszych odsłon serii wyróżniała się ona przede wszystkim zróżnicowaną galerią grywalnych bohaterów, wśród których pojawiły się postaci z komiksów Marvela, a także serii Street Fighter, Mega Man i Strider.

Tworząc kompilację ekipa deweloperska firmy Capcom zdecydowała się połączyć elementy rozgrywki obu tytułów oraz wzbogacić je o nowe rozwiązania. Marvel vs. Capcom: Origins oferuje więc m.in. pojedynki jeden na jednego i drużynowe, a także możliwość zabawy w sieciowym trybie multiplayer z udziałem maksymalnie 8 graczy.

Wchodzące w skład zestawu gry przeszły gruntowne zmiany od strony wizualnej. Twórcy zdecydowali się na podniesienie parametrów grafiki do standardu High-Definition. Przełożyło się to nie tylko na scenerie pojedynków, ale także animacje postaci i efektów specjalnych.

Ostatnia modyfikacja 23 lipca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Marvel vs. Capcom: Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Marvel vs. Capcom: Origins Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3