Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360
Okładka Flock! (X360)

Flock!

Flock! to gra logiczno-zręcznościowa, będąca ciekawą wariacją na temat kultowego tytułu - Lemmings, Kierujemy w niej latającym talerzem i porywamy zwierzęta.

Zręcznościowe

Okładka Flock! (X360)

producent: Proper Games

wydawca: Capcom

data premiery gry:

7kwi2009

PC

8kwi2009

X360

9kwi2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flock! to gra logiczno-zręcznościowa, będąca ciekawą wariacją na temat kultowego tytułu - Lemmings. Kierujemy w niej latającym talerzem i porywamy zwierzęta.

Rozgrywka skupia się na przeprowadzaniu krów, świnek, kurczaków i owiec z miejsc, w których stały na początku zabawy do statku o nazwie Mother Flocker. Aby osiągnąć cel, używamy różnych rodzajów promieni emitowanych przez nasze UFO. Jedne z nich motywują zwierzaki do ruchu, a dzięki innym podnosimy przedmioty - płoty, kłody itp. Za ich pomocą tworzymy także nowe ścieżki. Każde z czterech rodzajów zwierząt zachowuje się nieco inaczej, ma też różne zdolności pokonywania przeszkód terenowych. Przykładowo, możemy zmusić kurczaki do zejścia z wysoko położonego miejsca na dużo niższe, gdyż użyją one swoich skrzydeł i bezpiecznie sfruną na dół. Inne zwierzęta w tego typu przypadku czeka niechybna śmierć.

Do końca musimy doprowadzić odpowiednią liczbę naszych podopiecznych. Czekają na nie niebezpieczeństwa w postaci dziur, spadających kłód czy wilków. Na szczęście, jeśli stracimy zbyt wiele stworzeń, możemy ich liczbę uzupełnić, wykonując dodatkowe czynności. A opcja ta przydaje się często, bo we Flock!, w przeciwieństwie do serii Lemmings, każdym zwierzątkiem kieruje osobna Sztuczna Inteligencja, ustawiając poprzeczkę trudności dość wysoko.

Developerzy zaimplementowali ponad pięćdziesiąt etapów standardowych, a ponadto plansze przeznaczone dla trybu dwuosobowej kooperacji. Nie zapomniano też o edytorze poziomów, z opcją dzielenia się gotowymi projektami przez Internet, dzięki czemu potencjalny czas zabawy znacznie się wydłuża.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Flock!

Klasyfikacja PEGI Flock!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Flock!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 128 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Lost Planet 3, Age of Booty, Street Fighter III: Third Strike Online Edition - gry Capcom a zamknięcie GameSpy
Lost Planet 3, Age of Booty, Street Fighter III: Third Strike Online Edition - gry Capcom a zamknięcie GameSpy

wiadomość13 maja 2014

Dowiedzieliśmy się, jak zamknięcie GameSpy wpłynie na kilka gier firmy Capcom, a mianowicie: Lost Planet 3, Age of Booty, Flock!, Street Fighter III: Third Strike Online Edition i Marvel vs. Capcom: Origins. Całkowita utrata usług sieciowych dotknie tylko dwóch z nich.

Weekendowe promocje na Steamie – Assassin's Creed, Splinter Cell i Freedom Force za grosze
Weekendowe promocje na Steamie – Assassin's Creed, Splinter Cell i Freedom Force za grosze

wiadomość31 maja 2009

Steamowych promocji weekendowych ciąg dalszy. Tym razem ta popularna sieć dystrybucji oferuje miłośnikom niebanalnych gier akcji 5 uznanych tytułów w naprawdę ciekawych cenach oraz dodatkowo zupełnie świeżutką grę logiczną za połowę jej oryginalnej ceny.

Wieści ze świata (Fight Night Round 4, The Sims 3, Dead Space Extraction) 29/05/09

wiadomość29 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Dead Space Extraction na Wii, zapowiedzi Madballs i Def Jam Rapstar, premiera dema Fight Night Round 4, darmowa ścieżka dźwiękowa do Flock!, nowy SOCOM na PSP z kooperacją dla czterech osób i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 marca 2009)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 marca 2009)

wiadomość25 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapisy na beta testy OnLive, GameSpy z obsługą płatnych DLC do gier pecetowych, Alexey Pajitnov otwiera portal internetowy poświęcony Tetrisowi, Electronic Arts szturmuje iPhone’a, Resistance 2 z dodatkiem i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 lutego 2009)

wiadomość25 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, start otwartej bety Quake Live, 50 Cent rozważa ekranizację Saints Row, data premiery Flock!, pudełkowa wersja EVE Online, Square Enix na Steamie, Revolution Software rozważa wznowienia kolejnych klasycznych przygodówek i inne. Zapraszamy do lektury.

PC
PS3
X360