Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCX360
Okładka Flock! (PS3)
OkładkaFlock! (PS3)

Flock!

Flock! to gra logiczno-zręcznościowa, będąca ciekawą wariacją na temat kultowego tytułu - Lemmings, Kierujemy w niej latającym talerzem i porywamy zwierzęta.

Zręcznościowe

Flock! Premiera

7kwi2009

PC

8kwi2009

X360

9kwi2009

PS3

producent: Proper Games wydawca: Capcom

Flock! to gra logiczno-zręcznościowa, będąca ciekawą wariacją na temat kultowego tytułu - Lemmings. Kierujemy w niej latającym talerzem i porywamy zwierzęta.

Rozgrywka skupia się na przeprowadzaniu krów, świnek, kurczaków i owiec z miejsc, w których stały na początku zabawy do statku o nazwie Mother Flocker. Aby osiągnąć cel, używamy różnych rodzajów promieni emitowanych przez nasze UFO. Jedne z nich motywują zwierzaki do ruchu, a dzięki innym podnosimy przedmioty - płoty, kłody itp. Za ich pomocą tworzymy także nowe ścieżki. Każde z czterech rodzajów zwierząt zachowuje się nieco inaczej, ma też różne zdolności pokonywania przeszkód terenowych. Przykładowo, możemy zmusić kurczaki do zejścia z wysoko położonego miejsca na dużo niższe, gdyż użyją one swoich skrzydeł i bezpiecznie sfruną na dół. Inne zwierzęta w tego typu przypadku czeka niechybna śmierć.

Do końca musimy doprowadzić odpowiednią liczbę naszych podopiecznych. Czekają na nie niebezpieczeństwa w postaci dziur, spadających kłód czy wilków. Na szczęście, jeśli stracimy zbyt wiele stworzeń, możemy ich liczbę uzupełnić, wykonując dodatkowe czynności. A opcja ta przydaje się często, bo we Flock!, w przeciwieństwie do serii Lemmings, każdym zwierzątkiem kieruje osobna Sztuczna Inteligencja, ustawiając poprzeczkę trudności dość wysoko.

Developerzy zaimplementowali ponad pięćdziesiąt etapów standardowych, a ponadto plansze przeznaczone dla trybu dwuosobowej kooperacji. Nie zapomniano też o edytorze poziomów, z opcją dzielenia się gotowymi projektami przez Internet, dzięki czemu potencjalny czas zabawy znacznie się wydłuża.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Flock!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Flock! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 128 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360