Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2009, 12:45

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapisy na beta testy OnLive, GameSpy z obsługą płatnych DLC do gier pecetowych, Alexey Pajitnov otwiera portal internetowy poświęcony Tetrisowi, Electronic Arts szturmuje iPhone’a, Resistance 2 z dodatkiem i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapisy na beta testy OnLive, GameSpy z obsługą płatnych DLC do gier pecetowych, Alexey Pajitnov otwiera portal internetowy poświęcony Tetrisowi, Electronic Arts szturmuje iPhone’a, Resistance 2 z dodatkiem i inne. Zapraszamy do lektury.

OnLive

Rewolucyjny system OnLive wejdzie już niedługo w fazę oficjalnych testów. Wskazuje na to fakt uruchomienia zapisów na betę. Przypominamy, że usługa zapewni nam możliwość grania w gry uruchamiane na zewnętrznych serwerach. Pomysł ma wejść w życie w drugiej połowie bieżącego roku. Początkowo skorzystają z niego wyłącznie mieszkańcy Ameryki Północnej.

GameSpy

Kolejna usługa, po Steamie i Games for Windows LIVE, wprowadza możliwość publikacji przez wydawców i producentów darmowych oraz płatnych DLC do gier pecetowych. Jest nią platforma GameSpy. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Alexey Pajitnov

Alexey Pajitnov, legendarny twórca Tetrisa, uruchomił wspólnie z przyjaciółmi specjalny, darmowy portal internetowy Tetris Friends Online, w którym można znaleźć różnego rodzaju odmiany jego największego dzieła. Trzeba przyznać, że sam serwis jest intuicyjny i ładnie wykonany.

Empire: Total War

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego poświęconego serii Total War opublikowana została lista zmian i poprawek, jakie zostaną wprowadzone do Empire: Total War w ramach drugiego patcha. Premiera łatki została ostatnio nieznacznie opóźniona.

Nvidia

Firma Nvidia opublikowała nową wersję beta sterowników do kart grafiki z rodziny GeForce. Listę zmian, jakie wprowadzają drivery 182.46, znajdziecie w tym miejscu.

Prince of Persia

Firma Valve ustaliła w porozumieniu z koncernem Ubisoft interesującą promocję, która objęła najnowszą pecetową odsłonę cyklu Prince of Persia. Do końca dzisiejszego dnia produkcja będzie kosztować 50% mniej, czyli nieco ponad 22 euro.

Fallout 3

Ogromne problemy z drugim dodatkiem do Fallout 3, tzw. The Pitt, powinny zostać usunięte jeszcze dzisiaj. Dojdzie do tego poprzez publikację specjalnej łatki.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts poinformował, że jeszcze w tym roku wprowadzi na iPhone’a kilka ze swoich uznanych marek. Są wśród nich takie tytuły, jak: SSX, Wolfenstein RPG, Red Alert, FIFA 10, Madden 10, NBA Live 10, American Idol, Spore Creatures, Clue, Risk, Mystery Mania, Connect 4, Battleship, Tiger Woods oraz Star Trek.

BattleForge

BattleForge, sieciowa strategia z elementami cRPG, trafiła do sklepów w Stanach Zjednoczonych - oznajmił koncern Electronic Arts. Do debiutu europejskiego gry, w tym polskiego, dojdzie w piątek, 27 marca.

Resistance 2

Już jutro w ofercie PlayStation Store pojawi się nowe DLC do strzelaniny FPP Resistance 2, które będzie kosztowało 5,99 dolarów. W jego skład wejdzie kilka nowych, dosyć ciasnych map do trybu multiplayer. W tym samym momencie nastąpi publikacja łatki do gry, usuwającej szereg wykrytych niedociągnięć, a także uzupełniającej produkcję o nową opcję zabawy wieloosobowej (Meltdown znane z pierwszej części serii) oraz jeszcze wyższy poziom trudności do trybu kooperacji.

Gears of War 2

Serwis blogowy Joystiq donosi, że jeszcze w kwietniu do oferty Xbox Live Marketplace wprowadzony zostanie kolejny zestaw dodatkowych map multiplayer do strzelaniny Gears of War 2. DLC ma nosić nazwę Dark Corners.

Performance Designed Products

Firma Performance Designed Products ujawniła w trakcie Game Developers Conference swoją najnowszą propozycję w sferze kontroli gier. Jest nią kontroler GameTrak Freedom, działający na podobnej zasadzie co Wiimote, będący częścią składową Wii. Produkt jeszcze tej jesieni trafi do sprzedaży w wersji na konsolę Xbox 360, a na początku przyszłego roku zawita także na PlayStation 3. Kilka firm deweloperskich pracuje już podobno nad pierwszymi grami, mającymi wykorzystywać jego możliwości. Przy swoim startowym tytule dłubie również Performance Designed Products – będzie nim zestaw jedenastu mini-gier o tytule Squeeballs.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 marca 2009) - ilustracja #1

Flock!

W ofercie Steama pojawiła się wersja demonstracyjna gry logiczno-zręcznościowej Flock!. Ponadto osoby, które złożą w tej chwili przedpremierowe zamówienie na dzieło studia Proper Games, otrzymają 10% upust. Flock! zadebiutuje w trzech wersjach – na PC (7 kwietnia), na Xboxa 360 (8 kwietnia) oraz na PlayStation 3 (9 kwietnia).

Age of Conan: Hyborian Adventures

Firma Funcom udostępniła łatkę, która wprowadza do gry MMOcRPG Age of Conan: Hyborian Adventures zapowiadaną od wieków obsługę bibliotek DirectX 10. Grę z uruchomionym wsparciem dla tej funkcji można przetestować póki co jedynie na serwerach testowych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Conduit

Space Camp

Music

Burn, Zombie, Burn!

Ghostbusters: The Video Game

Hearts of Iron III

Go, Diego, Go! Great Dinosaur Rescue

Red Faction: Guerrilla

WWE Legends of WrestleMania

Spore: Kosmiczne przygody

East India Company

Boom Blox Bash Party

A Boy and His Blob NDS

A Boy and His Blob Wii

Gradius Rebirth

InFamous

Demigod

Champions Online

Sudden Strike: The Last Stand

Treasure World

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden

The Precursors

My World, My Way

Rune Factory: Frontier

Football Academy

R.U.S.E.

Split/Second

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Need for Speed Shift

Command & Conquer: Red Alert 3 – Ultimat Edition

Call of Duty: World at War - Verruckt

Scratch: The Ultimate DJ

Spore: Kosmiczne przygody

Wanted: Weapons of Fate

Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena

Split/Second - GDC 2009 wywiad

Risen - GDC 2009 wywiad

gry