Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sudden Strike: The Last Stand (PC)
OkładkaSudden Strike: The Last Stand (PC)

Sudden Strike: The Last Stand PC

Sudden Strike: The Last Stand to historyczna strategia czasu rzeczywistego wydana przez CDV jako kontynuacja trzeciej części kultowej serii Sudden Strike, zatytułowanej Arms of Victory. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Fireglow.

Strategiczne | RTS

Sudden Strike: The Last Stand Premiera PC

20marca2009

producent: Fireglow wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sudden Strike: The Last Stand

Blitzkrieg 2

Blitzkrieg

Close Combat: The Bloody First

Sudden Strike: The Last Stand to strategia czasu rzeczywistego wydana przez firmę CDV jako kontynuacja trzeciej części kultowej serii Sudden Strike. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Fireglow.

W grze podejmujemy się walki w realiach II Wojny Światowej, konkretnie pomiędzy rokiem 1941 a 1945. Zadania są bardzo zróżnicowane, od zwiadowczych czy zaopatrzeniowych, po dowodzenie jedną z setek kompanii w rozbudowanych bitwach, a nawet sabotaż na tyłach wroga. Część z nich jest usprawnioną wersją misji znanych z części trzeciej, część to całkiem nowe zadania.

Tak, jak w przypadku poprzednich odsłon, teraz również możemy dowolnie wybierać stronę, którą przyjdzie nam dowodzić. Produkcja oferuje także wiele usprawnień i nowych elementów. Możemy m.in. urządzać zasadzki w domach, przewozić piechotę na czołgach, wykorzystywać w boju spadochroniarzy, a także brać udział w bitwach toczonych zimą. Ponadto grę uzupełniono o nowe elementy wyposażenia i ciężki sprzęt. Również miłośnicy edytorów map znajdą w The Last Stand coś dla siebie.

To, co poprawiono po Arms for Victory, to przede wszystkim interfejs użytkownika i oprawa graficzna (wiele nowych efektów wizualnych i animacji). Dodano również nowy system zniszczeń oraz poprawiono parametry jednostek, tak aby lepiej odzwierciedlały historyczne realia (np. zasięg strzału, szybkość poruszania wieży w czołgach etc.). Co bardzo istotne, gra działa jako samodzielny tytuł, więc aby zagrać w The Last Stand niepotrzebne jest nam Arms of Victory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sudden Strike: The Last Stand: 12+

Sudden Strike: The Last Stand Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista