Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Football Academy (NDS)

Football Academy NDS

Piłkarska gra logiczna, posiadająca również elementy prostego managera. W grze poznajemy świat piłki za sprawą kilkunastu minigierek. Ponadto zostajemy managerem wymarzonej drużyny, którą sami zarządzamy od podstaw.

Sportowe | quiz | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Football Academy (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

20marca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Academy to pozycja skierowana do największych maniaków futbolu, którym nieobce są meandry taktyki, statystyki drużyn czy informacje o zawodnikach z całego świata.

Twórcy przygotowali 14 różnych mini-gier sprawdzających wiedzę o piłkarskim świecie. Na podstawie wyników określane jest „Football IQ”. Autorzy przygotowali pytania dotyczące narodowości i pozycji na boisku danych piłkarzy, siedziby danego klubu, jego loga, składu, a nawet pozycji w lidze w ostatnim sezonie. Nie zabrakło też zadań zręcznościowych, które wykonamy wykorzystując ekran dotykowy konsoli. Gracze mogą popisać się kopiąc piłkę do celu lub po prostu wykonując rzut karny.

Za poprawne odpowiedzi gra przyznaje odznaki oraz odkrywa kolejne kluby i piłkarzy. W grze znajdziemy wszystkie oficjalne dane dotyczące piłki nożnej z Anglii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. EA wykorzystało licencję FIFA, w związku z czym każdy fan czołowych lig świata powinien być zadowolony.

Celem w Football Academy jest stworzenie drużyny marzeń, która będzie w stanie rywalizować z największymi potęgami Starego Kontynentu. Z każdym klubem Premier League, Serie A, Primera Division, Bundesligi czy Ligue 1 można się zmierzyć w specjalnym interaktywnym meczu, który jeszcze raz przetestuje wiedzę użytkownika o futbolu. Tam też wybrani piłkarze zostaną poddani sprawdzianowi. Od statystyk, którymi są opisani i ich zgrania w danej formacji zależy końcowy wynik każdej z potyczek. Istnieje też możliwość rywalizacji z innymi graczami przez Wi-Fi. Połączenie sieciowe umożliwia także wymianę piłkarzy.

Wszyscy zawodnicy w grze są przedstawieni w trójwymiarze. Twórcy starali się jak najlepiej odwzorować zawodników i odróżnienie Wayne’a Rooneya od Carlosa Teveza nie jest dla miłośników piłki problemem. Dodatkowo mistrzem w Akademii Piłkarskiej, w ramach której cały czas działamy, jest były selekcjoner reprezentacji Portugalii oraz były trener londyńskiej Chelsea Luiz Felipe Scolari. Dzięki jego pomocy każdy gracz będzie mógł łatwo połapać się w regułach rządzących Akademią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Football Academy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.