Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Football Director DS (NDS)
OkładkaFootball Director DS (NDS)

Football Director DS NDS

Rozbudowany menadżer piłkarski stworzony z myślą o konsoli przenośnej Nintendo DS. Na początku zabawy wybieramy drużynę, którą chcemy uczynić mistrzami. Następnie naszym zadaniem jest planowanie treningów, ustalanie składów i taktyk na mecze oraz pozyskiwanie nowych zawodników.

Sportowe | manager | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Director DS Premiera NDS

28listopada2008

producent: Sports Director Ltd. wydawca: Pinnacle Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Director DS

Inazuma Eleven

Football Academy

Inazuma Eleven 2: Firestorm

Football Director DS jest pierwszym menadżerem piłkarskim przygotowanym specjalnie z myślą o handheldzie Nintendo, który swoją złożonością nie ustępuje jednak podobnym produkcjom z pozostałych platform i zapewne zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników gatunku. O jakości gry może świadczyć chociażby osoba jej projektanta - Rogera Womacka - a więc jednego ze współautorów takich tytułów jak Championship Manager, FA Premier League Manager czy Football World Manager.

Na początku gry musimy określić, którą z dostępnych drużyn chcemy wziąć pod swoją opiekę i uczynić z niej prawdziwych mistrzów. W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim przygotowaniem jej treningów, ustalaniem składów i taktyk na mecze oraz pozyskiwaniem nowych zawodników. Chociaż szeregi naszego zespołu mogą zasilić prawdziwe sławy piłkarskie spośród blisko czterech tysięcy zawodników różnych narodowości, nie od razu zbudujemy wymarzony skład - zawsze musimy brać pod uwagę dostępne w danej chwili fundusze, a te początkowo nie są zbyt pokaźne. Musimy zatem starać się jak najwięcej zaoszczędzić poprzez negocjowanie stawek oraz sprzedaż zbędnych już graczy. Co ciekawe nie tylko o składzie drużyny decydujemy - możemy również zwalniać nie sprawdzających się pracowników zaplecza i zatrudniać w ich miejsce nowych.

Przed meczem musimy ustalić odpowiednią formację, styl gry, strategię oraz stopień agresji naszych piłkarzy. Decyzje te mogą jednak ulec później zmianie, gdyż na bieżąco otrzymujemy analizę z przebiegu spotkania (możemy nawet usłyszeć komentarze i reakcję tłumów), a więc jeżeli zobaczymy, że wybrana przed chwilą taktyka nie sprawdza się, możemy spróbować innej. Po meczu otrzymujemy jego szczegółową analizę.

Twórcy zadbali o to abyśmy mogli dopasować długość sesji do ilości wolnego czasu – na Football Director DS możemy spędzić zarówno dosłownie pięć minut jak i zdecydować się na rozegranie długich sezonów. System sterowania dostosowany został do stylusa, dzięki czemu łatwo jest nam wybierać interesujące nas opcje i zakładki oraz poruszać się w gąszczu najróżniejszych statystyk.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Football Director DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.