Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiNDS
Okładka Space Camp (Wii)
OkładkaSpace Camp (Wii)

Space Camp

Space Camp to gra zręcznościowa rozgrywająca się na Ziemi i Księżycu. Wcielamy się w początkującego astronautę, na którego czeka mnóstwo niezwykłych wyzwań.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Camp Premiera

19maj2009

Wii NDS

producent: 7 Studios wydawca: Activision Blizzard

Space Camp to zabawna gra zręcznościowa, w której możemy wcielić się w astronautę. Dzieło zostało wydane przez firmę Activision Blizzard. Twórcy tytułu współpracowali z muzeum United States Space & Rocket Center mieszczącym się w Alabamie.

Wielu młodych ludzi marzyło o tym, aby zostać astronautami. Ten niezwykle trudny i wymagający zawód do tej pory mogło podjąć niewiele osób. Dzięki Space Camp każdy gracz może wcielić się w tę rolę i przejść wymagający trening, by w końcu udać się z misją na Księżyc. Na jego powierzchni czeka wiele niesamowitych przygód i niezwykłych wyzwań, jak chociażby konieczność odparcia inwazji obcej rasy. Produkt został utrzymany w luźnym i bardzo rozrywkowym tonie.

Zabawę rozpoczynamy jako młody rekrut programu kosmicznego i bierzemy udział w kolejnych etapach trudnego treningu. Po przejściu szkolenia możemy udać się na naturalną ziemską satelitę, czyli Księżyc. Zabawne misje i zadania czasem odpowiadają w uproszczonej formie prawdziwym operacjom przeprowadzanym przez rzeczywistych astronautów, ale przeważnie nie mają z nimi właściwie nic wspólnego, oferując przede wszystkim dobrą rozrywkę.

Wobec pewnych kłopotów technicznych musimy znaleźć sposób na dostanie się z powrotem na Ziemię. Żeby osiągnąć ten cel musimy wykonać szereg czynności, często przedstawionych w formie mini-gierek. W całej przygodzie bardzo pomocny okazuje się wierny robot. Pomaga on nie tylko we wspomnianej obronie Księżyca przed najeźdźcami z kosmosu, ale także w kontrolowaniu pojazdów, dział oraz przeprowadzaniu naukowych eksperymentów.

Całość została opracowana z myślą zarówno o młodszych i starszych użytkownikach, więc tytuł oferuje przede wszystkim prostą i intuicyjną obsługę gry (przy wykorzystaniu specyficznych możliwości platform firmy Nintendo) oraz czytelną i zabawną oprawę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Space Camp

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS