Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSPCPS2WiiX360
Okładka Space Chimps (NDS)

Space Chimps

Małpy w kosmosie

Zręcznościówka dla młodszych graczy, bazująca na filmie animowanym pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad dzielnymi szympansami, badając powierzchnię obcej planety.

Zręcznościowe | filmy

Okładka Space Chimps (NDS)

data premiery gry:

15lip2008

PS2 Wii X360 NDS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Chimps to przygodowa gra akcji przeznaczona dla najmłodszych. Produkt ten bazuje na filmie animowanym studia Vanguard Animation, w Polsce znanym pod tytułem Małpy w kosmosie.

Gra opowiada historię sympatycznego szympansa o imieniu Ham, który jest prawnukiem pierwszej małpy wystrzelonej przez NASA w przestrzeń kosmiczną. Ham z uwagi na swojego przodka oraz nieprzeciętne umiejętności akrobatyczne wybrany zostaje do wzięcia udziału w nowej misji kosmicznej, której celem staje się odkrycie pozaziemskich form życia.

Statek, którym podróżuje główny bohater odnajduje tunel czasoprzestrzenny, dzięki któremu przenosi się do innej galaktyki. Po dotarciu do niezbadanych jeszcze stref kosmosu jednostka ta ulega awarii, w rezultacie czego zmuszona zostaje do awaryjnego lądowania na pobliskiej planecie, znajdującej się pod rządami złego króla. Ham postanawia przyczynić się do oswobodzenia zamieszkującej ten glob ludności. Równolegle pomysłowy szympans dąży do opracowania metody, dzięki której możliwy byłby powrót na Ziemię. Fabuła gry w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami znanymi z kinowej produkcji. Warto jednak zauważyć, iż wiele wątków znacząco rozwinięto lub zaprezentowano z innej perspektywy.

Space Chimps daje możliwość przejęcia kontroli nad jednym z dwóch głównych bohaterów. Oprócz wspomnianego wyżej Hama jest to również Luna, która wraz z innymi szympansami znajdowała się na pokładzie rozbitego statku. W sumie do pokonania jest trzynaście etapów, rozgrywających się w różnych zakątkach obcej planety. Zabawa opiera się przede wszystkim na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu prostych zagadek i pozbywaniu się około 30 typów przeciwników. Główni bohaterowie potrafią wykonywać szereg akrobatycznych ruchów, korzystać z lian, chwytać się ustawiono poziomo drążków czy wspinać na wyżej położone platformy. Ponadto w walce mogą wykorzystać bogaty zestaw ciosów.

Zmagania prowadzi się na dwa różne sposoby. Dostępne etapy można badać w pojedynkę, choć ciekawiej prezentuje się multiplayer, w którym dwie osoby wspólnymi siłami dążą do realizacji postawionych celów. Oprócz tego można zdecydować się na dwie multiplayerowe mini-gry zręcznościowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Space Chimps

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Małpy w kosmosie

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Brash Entertainment zamyka podwoje

wiadomość17 listopada 2008

Kolejne żniwo kryzysu finansowego – studio Brash Entertainment, znane z produkowania i wydawania gier opartych na filmowych licencjach, skończyło swą działalność.

Premiery gier w Polsce (25-29 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (25-29 sierpnia)

wiadomość1 września 2008

Dziewięć nowych tytułów to całkiem niezły wynik jak na ostatni tydzień wakacji. Polscy dystrybutorzy postarali się, by urozmaicić graczom koniec sierpnia, a niektórym choć trochę osłodzić powrót do szkoły.

Space Chimps nową propozycją Brash Entertainment
Space Chimps nową propozycją Brash Entertainment

wiadomość1 lutego 2008

Firma Brash Entertainment poinformowała, iż trwają prace nad grą zatytułowaną Space Chimps, opowiadającej o przygodach Hama III, prawnuka pierwszego szympansa wystrzelonego przez NASA w przestrzeń kosmiczną.

PS2
Wii
X360
NDS
PC