Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2009, 11:45

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: druga łatka do Empire: Total War opóźniona, 650 tysięcy poziomów w LittleBigPlanet, Wii Fit wyprzedza Halo 3, Bungie zapowiada wielkie wydarzenie i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: druga łatka do Empire: Total War opóźniona, 650 tysięcy poziomów w LittleBigPlanet, Wii Fit wyprzedza Halo 3, Bungie zapowiada wielkie wydarzenie i inne. Zapraszamy do lektury.

Ghostbusters: The Video Game

W Danę Barrett, najważniejszą postać żeńską w grze Ghostbusters: The Video Game opartej na cyklu Pogromcy Duchów, wcieli się Alyssa Milano, aktorka znana z Commando, Patologii, czy też serialu Melrose Place. W oryginale rolę Dany odtwarzała Sigourney Weaver. Ghostbusters: The Video Game ukaże się 16 czerwca w wersjach na PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, PSP, Nintendo DS, Wii oraz PC.

Tycoon Online

Firma Capitalist Enterpreise uruchomiła dedykowaną Amerykanom wersję przeglądarkowej wersji strategii ekonomicznej Tycoon Online, w której otwieramy i zarządzamy biznesowym imperium.

Empire: Total War

Druga łatka do Empire: Total War ukaże się z drobnym opóźnieniem, poinformowała firma Creative Assembly, producent strategii. Wynika to z faktu, że twórcy zdecydowali się na dopracowanie kilku dodatkowych elementów gry. Miejmy nadzieję, że jest wśród nich niezbyt zadowalający poziom SI.

Smash Cars

W drugim kwartale bieżącego roku do oferty PlayStation Network wprowadzona zostanie gra wyścigowa Smash Cars autorstwa firmy Creat Studios oraz TikGames. Twórcy obiecują zaawansowaną fizykę, grafikę na poziomie PS3, innowacyjny system trików oraz szybką, dynamiczną akcję.

LittleBigPlanet

Firmy Media Molecule oraz Sony poinformowały, że blisko 2-milionowa społeczność gry LittleBigPlanet wprowadziła do sieciowego obiegu blisko 650 tysięcy poziomów, co oznacza, że tygodniowo tworzy ona ponad 35 tysięcy nowych projektów.

Halo 3 i Wii Fit

Amerykańska grupa NPD poinformowała, że Wii Fit wyprzedziło pod względem sprzedaży trzecią odsłonę cyklu Halo, osiągając wynik na poziomie 6 milionów egzemplarzy (Halo 3 znalazło 5,9 milionów nabywców). Zestaw do fitness dokonał tego, mimo że jest o 30 dolarów droższy, a na rynku pojawił się osiem miesięcy później niż dzieło studia Bungie.

Far Cry 2

Kolejna, opóźniona łatka do strzelaniny Far Cry 2 w wersji na konsolę Xbox 360 wprowadzi szereg zmian do trybu rozgrywki sieciowej. Ułatwieniu ulegnie wyszukiwanie meczy, a do gry dodanych zostanie kilka nowych opcji, dzięki którym personalizacja pojedynków będzie jeszcze głębsza.

Bungie

9 kwietnia firma Bungie ujawni ważną informację, najprawdopodobniej powiązaną z cyklem Halo.

Star Wars: The Old Republic

Na łamach oficjalnego serwisu gry MMOcRPG Star Wars: The Old Republic opublikowane zostały szczegółowe informacje na temat kolejnej klasy postaci, w którą będziemy mogli się wcielić. Chodzi oczywiście o Bounty Huntera. Wszyscy zainteresowani znajdą tam także screeny ukazujące klasę w pełnej krasie.

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Na Xboxa 360 trafi konwersja pecetowej gry przygodowej Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper. Przygotuje ją studio Spider Games. Oryginał opracowała firma Frogwares.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Conduit

Diablo

Gun

Half-Life: Blue Shift

Sid Meier's Railroads!

Chirurdzy

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - Gra roku 2008!

GDC09 - dzień 0

Broken Sword: Shadow of the Templars

gry