Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDS
Okładka Grey's Anatomy: The Video Game (PC)

Chirurdzy

Grey's Anatomy: The Video Game

Oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego prosta gra przygodowa, w której śledzimy losy tytułowych chirurgów, wpływając na podejmowane przez nich decyzje i rozwiązując proste mini-gry zręcznościowe.

Przygodowe | operacje | medyczne

Okładka Grey's Anatomy: The Video Game (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

10mar2009

PC Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grey’s Anatomy: The Video Game jest kolejną, obok CSI i Lost, produkcją Ubisoftu bazującą na popularnym amerykańskim serialu telewizyjnym. Tym razem pierwowzorem był oczywiście cieszący się sporym uznaniem krytyków tytułowy Grey’s Anatomy (w Polsce znany jako Chirurdzy), zdobywca wielu nagród, między innymi Złotego Globu w 2007 roku w kategorii najlepszego serialu dramatycznego.

W trakcie gry wcielamy się w znanych z filmu chirurgów szpitala Seattle Grace Hospital, na przykład Meredith, Dereka lub Cristinę i musimy sprostać ich codziennym obowiązkom. Oprócz opieki nad pacjentami, w tym własnoręcznego przeprowadzania operacji, musimy również zająć się budowaniem niekoniecznie wyłącznie koleżeńskich relacji z innymi pracownikami. Nie raz musimy dokonać naprawdę trudnych wyborów tak w sferze uczuciowej jak i zawodowej, a trzeba pamiętać, że o ile konsekwencje tych pierwszych mogą zaszkodzić wyłącznie naszemu lekarzowi, to w przypadku tych drugich w grę wchodzi życie chorych. Grey’s Anatomy: The Video Game przedstawia zupełnie nową historię jedynie nawiązującą do wydarzeń z serialu, warto przy tym dodać, że powstała ona przy współpracy z autorami filmowego scenariusza.

Gra została zrealizowana w pełnym 3D, głosu i wizerunku postaciom udzielili aktorzy biorący udział w serialu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.

Gry podobne do Chirurdzy

Klasyfikacja PEGI Chirurdzy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chirurdzy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4.7 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Chirurdzy - recenzja gry
Chirurdzy - recenzja gry

Recenzja 16 czerwca 2009, 16:01

Z przebiegiem minigier związanych z podejmowaniem decyzji i przyjmowaniem wyzwań jest już znacznie gorzej. Podstawowy zarzut - nie ma tu pełnego czy nawet częściowego odwzorowania faktycznych czynności, a zamiast tego jesteśmy „karani” jakimiś idiotycznymi zabawami, których zamiarem jest odzwierciedlenie aktualnego stanu emocjonalnego danego osobnika. Przykłady? Mierząc się z zamiarem odbycia poważnej i trudnej rozmowy z przełożonym, gromadzimy bąbelki symbolizujące odwagę, starając się kogoś pocieszyć, rozgrywamy zabawę muzyczną, a chcąc pozbyć się z głowy niepożądanych myśli o danej postaci... odrywamy jej wizerunek z widocznej na ekranie pocztówki. Ani to zabawne, ani szczególnie interesujące. Podobne patenty mogłyby przejść w produkcji skierowanej do najmłodszych użytkowników, a tymczasem nie zapominajmy, że grupą docelową są tu głównie osoby dorosłe.

PC
Wii
NDS