Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Trauma Center: Under the Knife 2 (NDS)

Trauma Center: Under the Knife 2 NDS

Kontynuacja wydanej w 2006 roku innowacyjnej gry akcji. Ponownie wcielamy się w postać chirurga, przeprowadzając skomplikowane operacje na pojawiających się w szpitalu pacjentach.

Akcji | elementy logiczne | medyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Trauma Center: Under the Knife 2 (NDS)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1lipca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trauma Center: Under the Knife 2 to pełnoprawna kontynuacja wydanej w 2006 roku innowacyjnej gry akcji. W opisywanym sequelu gracz ponownie wciela się w postać młodego chirurga, zajmującego się leczeniem pojawiających się w szpitalu pacjentów. Under the Knife 2 przygotowano wyłącznie na DS-a, choć seria Trauma Center zawitała też na konsolę Wii.

Wątek fabularny omawianej kontynuacji w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części tej serii. Gracz przejmuje kontrolę nad postacią doktora Dereka Stilesa. Tym razem główny bohater przeniesiony zostaje do ogarniętej wojną domową republiki Costigar, a konkretnie do jednego z obozów uchodźców. Derekowi wyznaczone zostaje zadanie przyjmowania i leczenia rannych w walkach rebeliantów. W dalszej fazie rozgrywki o sobie daje również znać wirus GUILT, z którym to Derek miał już do czynienia wcześniej. Podobnie jak w pierwszej części, zabawa przedzielana jest licznymi scenkami przerywnikowymi, ukazującymi postępy w fabule. Derek Stiles może ponadto liczyć na pomoc ze strony innych pracowników szpitala, ze szczególnym uwzględenieniem pielęgniarki Angie Thompson.

Właściwa rozgrywka w znacznym stopniu pokrywa się z modelem zabawy zaprezentowanym w pierwszej odsłonie cyklu Under the Knife. Zabawa toczy się na dolnym ekranie konsoli. Ukazywana jest tu wybrana część ciała pacjenta, na której należy się skoncentrować, wykonując typowe dla szpitalnego chirurga czynności. Zachodzi więc konieczność przystępowania do mniej lub bardziej złożonych operacji, w całości rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

Wszystkie główne akcje wykonuje się z użyciem rysika. Gra stawia przede wszystkim na dużą precyzję podejmowanych działań oraz umiejętne wykorzystywanie narzędzi potrzebnych w pracy chirurga. W porównaniu z pierwszą częścią pojawiło się kilka nowych obiektów, z których w określonych sytuacjach należy skorzystać. Derek w trakcie przeprowadzania operacji może używać między innymi lasera chirurgicznego, żelu o działaniu antybiotycznym, kleszczy, skalpela czy strzykawki. Gracz nie może się zbytnio ociągać, gdyż niemal wszystkie etapy obarczone są odgórnie ustalonym limitem czasowym. Po jego upływie pacjenta nie można już w żaden sposób wyratować. Na górnym ekranie konsoli wyświetlane są informacje na temat aktualnych postępów gracza oraz podpowiedzi, dotyczące kolejnych kroków, na które powinien się zdecydować.

Under the Knife 2 ma do zaoferowania kilka nowych elementów rozgrywki, przeznaczonych w głównej mierze dla początkujących graczy. Mogą się oni mianowicie zdecydować na uproszczony model rozgrywki, w którym wiele czynności wykonywanych jest w sposób automatyczny. W opisywanym sequelu poprawiono również interfejs użytkownika, czyniąc go bardziej przejrzystym. Oprawa wizualna Trauma Center: Under the Knife 2 prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do swojego poprzednika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Trauma Center: Under the Knife 2

12+

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 lipca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 lipca 2008)

wiadomość11 lipca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: beta testy Runes of Magic, demo Far Cry 2, Trauma Center i Too Human, kolejne MMO trafi na Xboksa 360, Half-Life 2, Mega Man 9 nie tylko na Wii, na ile godzin wystarczy Gears of War 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 lipca 2008)

wiadomość3 lipca 2008

W czwartek w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Persony, przygody Marker Mana, darmowy American McGee, nowa karcianka z Gwiezdnych Wojen, opóźnienie Socom: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 kwietnia 2008)

wiadomość1 kwietnia 2008

Wydano dodatek do Sword of the New World, Pro Evolution Soccer 2008 na Wii już dostępne, Mr. Driller zmierza na Xbox Live Arcade, Myst DS w złocie, potwierdzono Trauma Center: Under the Knife 2, demo Football Manager 2008 w ofercie Xbox Live – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” pełne są ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury.