Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden (PS2)
OkładkaUltimate Ninja 4: Naruto Shippuden (PS2)

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden PS2

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu bijatyk studia Cyberconnect 2, osadzonych w uniwersum znanej serii mangi i anime autorstwa Masashiego Kishimoto.

Akcji | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden Premiera PS2

5kwietnia2007

producent: Cyberconnect2 wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden

Shinobido: Way of the Ninja

Naruto: Uzumaki Chronicles

.hack//G.U. vol. 1//Rebirth

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden to gra oparta na popularnej serii anime o przygodach tytułowego Naruto. Dzieło zostało stworzone przez studio Cyberconnect2, które w przeszłości opracowało już kilka tytułów na kanwie tego uniwersum (wszystkie odsłony Naruto: Ultimate Ninja). Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden jest pierwszym tytułem bazującym na jednym z późniejszych sezonów serialu, czyli Naruto: Shippuden.

Fabuła gry opowiada o wydarzeniach rozpoczynających się dwa i pół roku po opuszczeniu wioski Konoha (znanej także jako Hidden Leaf Village) przez Naruto, w celu podjęcia trudnego i wymagającego treningu pod czujnym okiem mistrza Jiraiya. Po raz pierwszy możemy wziąć udział w tej nowej, niezwykłej historii. Naruto wraca do wioski by uratować swojego rywala Sasuke z rąk złego Orochimaru i spotkać starych przyjaciół. Okazuje się jednak, że czeka go także starcie z tajemniczą organizacją Akatsuki, która rośnie w siłę i zagraża całej okolicy.

Tytuł oferuje kilka unikalnych trybów zabawy, dostarczających doświadczeń pozwalających graczom wczuć się w rolę prawdziwych adeptów sztuki ninja. Nową formą rozgrywki jest Master Mode, łączący elementy RPG z akcją. Poznamy w nim powyższą historię powrotu głównego bohatera do wioski po wieloletnim, wyczerpującym treningu.

Podczas zwiedzania poszczególnych lokacji możemy zbierać specjalne przedmioty, odblokowujące postacie dla kolejnego trybu – Free Battle. Skupia się on na charakterystycznych dla serii pojedynkach jeden na jednego, które możemy toczyć przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom. W trybie Hero Mode możemy natomiast poznać historię Naruto, począwszy od rozpoczęcia całej serii.

W grze pojawia się wiele postaci znanych z poprzednich odsłon serii. Większość z nich powraca jednak w nieco odmienionej wersji. Wśród znanych z wcześniejszych sezonów serialu twarzy pojawią się: Gaara, Kakashi i Sakura. Miłym urozmaiceniem jest natomiast pokaźna reprezentacja niespotykanych wcześniej w grach o Naruto bohaterów. Obecni są więc między innymi: Deidara, Sasori i Chiyo. Łącznie otrzymujemy aż 52 unikalnych wojowników oraz wojowniczek do wyboru.

Gra wiernie odtwarza charakterystyczną stylistykę serialu. Całość została wykonana więc w komiksowej, kolorowej oprawie. Na uwagę zasługują szczególnie bardzo dynamiczne walki, pełne widowiskowych ataków i ciosów specjalnych oraz świetnie zrealizowana animacja postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 354 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB