Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Naruto: Uzumaki Chronicles (PS2)

Naruto: Uzumaki Chronicles PS2

Opracowana przez firmę Bandai Namco Entertainment trzecioosobowa bijatyka chodzona, oparta na kultowej mandze i anime, opowiadających o przygodach młodego adepta ninjutsu, Naruto Uzumakiego.

Akcji | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Naruto: Uzumaki Chronicles (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

14listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Uzumaki Chronicles (w Kraju Kwitnącej Wiśni bardziej znana jako Uzumaki: Ninden) to kolejna gra, oparta na kultowym anime/komiksie opowiadającym o młodym adepcie sztuki ninjutsu - Naruto Uzumaki. Akcja gry przedstawiona jest w widoku zza pleców naszej postaci (głównym bohaterem jest Uzumaki), a całość to tzw. chodzona bijatyka.

Przemierzamy m.in. dachy, lasy, czy jaskinie po drodze eliminując kolejne fale napotkanych wrogów. Zakres naszych ruchów ogranicza się do skakania, zadawania ciosów mocnych i słabych oraz wykonywania nagłych zrywów, zarówno po ziemi, jak i w powietrzu. Nie zabrakło także super ciosów - aby takie aktywować, wystarczy podczas walki przytrzymać klawisz, odpowiadający za ładowanie specjalnego paska (oczywiście cały czas będąc narażonym na ataki), a następnie go zwolnić. Moc uderzenia zależy od stopnia zapełnienia wskaźnika. To jednak nie koniec - gdy udaje nam się zabić wystarczającą ilość wrogów Naruto wpada w szał, a jego ciosy stają się bardziej zabójcze. Obok wskaźnika energii widnieje też wskaźnik uduchowienia, który jest zapełniany w trakcie walk. Po jego naładowaniu możemy wcielić się w jedną z postaci pobocznych (Sasuke, Neji, Makamaru i Chouji) i pomóc sobie w potyczce. Po wyczerpaniu energii wcielamy się ponownie w skórę Naruto.

W trakcie rozgrywki natykamy się na naprawdę spore ilości filmików, a wszystkie z profesjonalnym podkładem głosowym. Dla najbardziej wytrwałych graczy przewidziano nagrody w postaci specjalnych kart umiejętności, które zwiększają moc naszego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 286 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto: Uzumaki Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Naruto: Uzumaki Chronicles

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej
Gra typu RPG z Naruto w roli głównej

wiadomość31 maja 2007

Korporacja TOMY wraz z amerykańskim odziałem firmy wydawniczej D3Publisher zapowiedziała, że w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł ze znanego cyklu bijatyk spod znaku Naruto. Pozycja ta o podtytule Path of the Ninja zostanie przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

Zapowiedziano sequel gry Naruto Uzumaki Chronicles
Zapowiedziano sequel gry Naruto Uzumaki Chronicles

wiadomość19 kwietnia 2007

Firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną grę z serii opartej na konwie popularnego cyklu kreskówek i anime rodem z Japonii. Owe wirtualne bijatyki, bo tym właśnie będzie Naruto: Uzumaki Chronicles 2, pojawią się pod koniec nadchodzącego lata na terenie Stanów Zjednoczonych. Gra zostanie zadedykowana posiadaczom konsoli PlayStation 2.

Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP
Kolejna odsłona cyklu wirtualnych bijatyk zmierza na PSP

wiadomość12 kwietnia 2007

Amerykański odział firmy Namco Bandai zapowiedział kolejną grę z serii opartej na popularnym cyklu filmów anime rodem z Japonii. Owe wirtualne bijatyki, bo tym właśnie jest Naruto: Ultimate Ninja Heroes, zostaną zlokalizowane na przenośnej konsoli ze stajni Sony. Z udostępnionych danych wynika, że niniejsza produkcja pod względem stylu rozgrywki nie zamierza powielać rozwiązań zastosowanych w poprzedniczkach.

Naruto powraca na PS2
Naruto powraca na PS2

wiadomość3 sierpnia 2006

Konsolowych bijatyk na kanwie komiksów i filmów animowanych spod znaku Naruto wydano już w Japonii całkiem sporo. Część z wypuszczonych tam pozycji trafiła też do krajów zachodnich, a wkrótce stanie się tak z kolejnym produktem, czyli Naruto: Uzumaki Chronicles. Gra ta pojawi się w Stanach Zjednoczonych już w trakcie tegorocznej zimy i będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 2.