Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Shinobido: Way of the Ninja (PS2)
OkładkaShinobido: Way of the Ninja (PS2)

Shinobido: Way of the Ninja PS2

Za Shinobido odpowiedzialni są ludzie, którzy stworzyli pierwsze dwie części słynnej sagi Tenchu, sięgającej historią aż do pierwszej konsoli PlayStation.

Akcji | TPP | skradanki | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shinobido: Way of the Ninja Premiera PS2

5lipca2006

producent: Acquire Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Za Shinobido odpowiedzialni są ludzie, którzy stworzyli pierwsze dwie części słynnej sagi Tenchu, sięgającej historią aż do pierwszej konsoli PlayStation. Podobnie, jak owa powszechnie znana seria, tak i produkcja Acquire podejmuje tematykę ninja - japońskiego mordercy i najemnika, w którego mamy okazję się wcielić. Główny bohater to chory na amnezję wojownik o pseudonimie Kruk (Crow), który badając tajemnicę swego pochodzenia wciągnięty zostaje w taktyczną rozgrywkę pomiędzy trzema walczącymi o wpływy władcami, z których każdy próbuje przeciągnąć go na swoją stronę.

Gra ma wyjątkowo otwarty charakter, gdyż główny wątek fabularny przypomina o sobie tylko raz na jakiś czas – przez większość zabawy wykonujemy po prostu niezobowiązujące misje na zlecenie wybranych przez nas władców, w wyborze których mamy całkowitą dowolność. Nasze działania mają realny wpływ na naruszenie początkowej równowagi sił i tylko od nas zależy, którego z daymio postanowimy doprowadzić do ostatecznego zwycięstwa. Z tego też względu gra ma aż 4 różne zakończenia – po jednym dla każdego władcy oraz jedno dodatkowe, ukryte specjalnie dla najdociekliwszych.

Sama rozgrywka podobna jest do tego, do czego przyzwyczaiło nas Tenchu. Każdą misję wykonać możemy na kilka sposób, samodzielnie znajdując drogę do celu i decydując, czy wolimy uniknąć wykrycia, czy tez urządzić krwawą rzeź. Nasze wyczyny są oceniane przez zleceniodawców i im efektowniej uporamy się z zadaniem, tym większe wynagrodzenie otrzymamy. To z kolei wydać będziemy mogli na lepszy sprzęt oraz rozbudowę ogrodu naszej posiadłości.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shinobido: Way of the Ninja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shinobido: Way of the Ninja Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB