Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Tenchu: Fatal Shadows (PS2)
OkładkaTenchu: Fatal Shadows (PS2)

Tenchu: Fatal Shadows PS2

Fatal Shadows (w Japonii: Kurenai) to kolejna odsłona popularnego cyklu skradanek Tenchu, w której gracze wcielają się w profesjonalnego zabójcę i na zlecenie likwidują pilnie strzeżone persony.

Akcji | TPP | skradanki | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tenchu: Fatal Shadows Premiera PS2

15lutego2005

pudełko PL

12maja2005

producent: K2 wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fatal Shadows (w Japonii: Kurenai) to kolejna odsłona popularnego cyklu skradanek Tenchu, w której gracze wcielają się w profesjonalnego zabójcę i na zlecenie likwidują pilnie strzeżone persony. Do wyboru udostępniono dwie grywalne postacie: powracającą z poprzednich części Ayane oraz debiutującą w serii Rin.

Rozgrywka polega na cichym zabijaniu przeciwnika. Prowadzona postać nieustannie skrada się, wypatruje rywali, używa pomysłowych sztuczek, by nie zostać zauważoną i pozbywa się strażników, ustawionych w newralgicznych punktach poziomu. W porównaniu do wcześniejszych odsłon, arsenał dostępnych broni powiększył się o kilka nowych przedmiotów: oślepiającą bombę czy zdalnie sterowanego, wybuchającego w wybranym momencie szczura. Twórcy ze studia From Software wprowadzili również szereg nowych umiejętności - m.in. bieganie po ścianach, nasłuchiwanie kroków rywali czy możliwość natychmiastowego zabicia oponenta po trafieniu rzuconym szurikenem w tył jego głowy. Aby ciągle pozostać w cieniu, gracze mogą przenosić ciała pokonanych w odległe miejsca, czy ukryć się w wodzie przed wzrokiem wroga.

Usprawnienia nie ominęły AI komputerowych przeciwników - atakują w większych grupach, dokładnie sprawdzają cały patrolowany teren, mogą nawet pozbawić życia postać gracza przy wykorzystaniu firmowego znaku serii, czyli „Stealth Kill”. Poziom trudności w Tenchu: Fatal Shadows jest wyższy, niż w poprzedniej części i trzeba się bardziej starać, by doprowadzić kolejne etapy do końca.

W porównaniu do Tenchu: Wrath of Heaven, grający mogą rozkoszować się lepszą oprawą audio-wizualną (muzyka w klimatach folkloru japońskiego; dopracowane modele postaci, animacja utrzymująca stały poziom, wprowadzono także charakterystyczne rozmycie tekstur).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Tenchu: Fatal Shadows cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tenchu: Fatal Shadows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.