Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spore: Galactic Adventures (PC)

Spore: Kosmiczne przygody PC

Spore: Galactic Adventures

Drugie oficjalne rozszerzenie słynnej gry, przygotowanej przez twórców The Sims. Tym razem wspólnie z wirtualnymi stworami możemy przeżyć szereg ciekawych przygód w różnych zakątkach kosmosu.

To jest dodatek do gry Spore.

Symulacje

PC Windows
Okładka Spore: Galactic Adventures (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca2009

26czerwca2009

pudełko PL

Spore: Galactic Adventures to drugi oficjalny dodatek do gry stworzonej przez dobrze znaną firmę Maxis. Wydawcą tego rozszerzenia jest Electronic Arts.

Spore to koncepcja wymyślona przez ambitnego producenta gier, Willa Wrighta, który słynie z dość przełomowych rozwiązań i pomysłów. To dzieło utalentowanego twórcy, oferuje rozbudowany model rozgrywki, składający się z 5 poziomów przedstawiających poszczególne etapy swobodnie zinterpretowanego procesu ewolucji. Naszą przygodę rozpoczynamy więc jako pojedyncza komórka, walcząca o przetrwanie w bezkresnych czeluściach oceanu, z którego droga prowadzi tylko w jedną stronę – na ląd. Na suchej ziemi przychodzi pora na rozwój naszego oryginalnego gatunku, założenie plemienia oraz ostatecznie przekształcenie go w potężną cywilizację zdolną zdominować całą planetę i wyruszyć na podbój galaktyki.

Spore: Galactic Adventures, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na tym ostatnim oferowanym przez grę etapie. Dodatek rozbudowuje więc nasze możliwości w kosmosie, wprowadzając szereg nowych wyzwań. Podstawową nowością jest opcja bezpośredniej eksploracji zupełnie obcych planet. Prócz tego, każdy ze światów, oferuje wymagające misje do wypełnienia. Gdyby jednak ilość dostępnych zadań wydała się komuś niewystarczająca, twórcy zdecydowali się umieścić w grze edytor przygód. Pozwala on na konstruowanie własnych wyzwań oraz udostępnianie ich w sieci dla wszystkich, co oczywiście znacznie wydłuża zabawę. Prócz tych elementów wprowadzono szereg pomniejszych modyfikacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 545 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.2 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Spore: Kosmiczne przygody

Klasyfikacja PEGI Spore: Kosmiczne przygody

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spore: Kosmiczne przygody

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Wysyp informacji o Darkspore
Wysyp informacji o Darkspore

wiadomość21 lipca 2010

Wypuszczone przed dwoma laty Spore okazało się wartościową pozycją, ale nie da się ukryć, że gra nie spełniła do końca wszystkich pokładanych w niej nadziei. Teraz twórcy podejmują kolejną próbę zdobycia uznania graczy. Tym razem ich orężem będzie produkcja RPG w stylu Diablo.

Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?
Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?

wiadomość11 lipca 2010

Spore to jedna z ostatnich produkcji studia Maxis, znanego również z takich marek jak SimCity, czy The Sims. Wygląda na to, że deweloper szykuje nową odsłonę serii o potworkach, która najwyraźniej będzie połączeniem akcji z elementami RPG. Tak wynika z harmonogramu tegorocznej imprezy San Diego Comic-Con, zaplanowanej na drugą połowę tego miesiąca.

Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore
Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore

wiadomość7 maja 2010

Śledzenie rejestracji nowych znaków handlowych od dawna jest doskonałą metodą na poznanie, nad czym po kryjomu pracują studia deweloperskie. Tym razem to Electronic Arts złożyło wnioski rejestracyjne, które zainteresować powinny wszystkich fanów Spore.

Spore trafi do kin
Spore trafi do kin

wiadomość2 października 2009

Filmowe adaptacje gier, często z pozoru w ogóle nie nadających się na takową przeróbkę, nie są już dla nas żadnym zaskoczeniem. Dlatego też informację o rychłym rozpoczęciu prac nad pełnometrażowym, animowanym filmem bazującym na marce Spore, przyjęliśmy ze spokojem bliskim stoickiemu.

Zwolnienia u producentów Wolfensteina i Spore

wiadomość27 sierpnia 2009

26 sierpnia dla kilkudziesięciu pracowników firm Raven Software oraz EA Maxis nie był zbyt szczęśliwy. W obu przypadkach przeprowadzone zostały bowiem poważne zwolnienia. O ile jednak u producentów nowego Wolfensteina nie są one wielkim zaskoczeniem, o tyle takowych problemów w zespole odpowiedzialnym za Spore nie spodziewał się prawdopodobnie nikt.