Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2009, 14:55

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wieści ze świata (Aion, Spore: Kosmiczne przygody, Beneath a Steel Sky) 31/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu podsłuchujemy rozmów postaci z Aiona, donosimy o powrocie kolejnej klasycznej przygodówki, chwalimy graczy Spore za kreatywnie spędzony miesiąc i kończymy pewne plotki na temat Halo 4.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu podsłuchujemy rozmów postaci z Aiona, donosimy o powrocie kolejnej klasycznej przygodówki, chwalimy graczy Spore za kreatywnie spędzony miesiąc i kończymy pewne plotki na temat Halo 4.

Aion

Aion, czyli najnowsza produkcja MMO NCSoftu, to nie tylko ładna grafika, ale i głosy postaci. Możemy się o tym przekonać na oficjalnej stronie tytułu - do przetestowania czeka próbka zlokalizowanej edycji gry. W sumie znajdzie się w niej 200 kwestii mówionych, 200 animowanych przerywników, 8-10 tysięcy linijek dialogu (zależnie od wersji) oraz 45 tysięcy plików audio. Spora biblioteka, tylko czy same dialogi będą dobre?

Combat Arms

Darmowa strzelanka sieciowa Combat Arms otrzyma kilka dodatków, w tym nowy tryb rozgrywki. Jest nim Quarantine, który niestety nie ma wiele wspólnego z prehistoryczną produkcją o przygodach taksówkarza. Zamiast tego gracze będą zarażać się nawzajem pewnym wirusem – wygra osoba, która zarazi wszystkich. Wygląda na to, że twórcy idą z duchem czasu – w końcu doniesienia o epidemii kleszczy, gryp i chorób są stałym tematem w mediach.

Champions Online

Przedpremierowa promocja Champions Online trwa nadal. Tym razem twórcy donieśli o specjalnej figurce, którą dostaną wszystkie osoby rejestrujące się na oficjalnej stronie. Miniaturowy heros wygląda pociesznie, więc chyba warto.

Microsoft

Microsoft powiedział, ze jednoczesne wydawanie gier w Games on Demand (dystrybucja elektroniczna) i tradycyjnych sklepach nie będzie możliwe jeszcze jakiś czas. Wiąże się z tym podobno sporo komplikacji, także po stronie wydawców. Poza tym tradycyjne rozprowadzanie tytułów i sprzedaż sklepowa wciąż przynoszą największe dochody.

Brutal Legend

Brutal Legend najprawdopodobniej nie zostanie opóźniony przez toczącą się sprawę między dwoma gigantami – starym (Activision) i nowym (Electronic Arts) wydawcą gry. Gdzieś w tle pojawia się też Tim Schafer, zostawiając kwestie prawne prawnikom. Miejmy nadzieję, że w tym epickim pojedynku zwyciężą gracze, którzy otrzymają świetny produkt.

Beneath a Steel Sky

Moda na zombie dalej trwa. Tym razem mówimy o próbie wskrzeszenia Beneath a Steel Sky, czyli klasycznej przygodówki z 1994 roku, która pojawi się na iPhone’a. Charles Cecil z Revolution Software zapewnia, że trwa prawdziwy renesans gatunku. Nowa wersja gry wzbogaci się o animowane przerywniki autorstwa Dave’a Gibbonsa (Watchmen), system pomocy i dźwięk wysokiej jakości.

Monster Hunter 3 (tri-)

Milion Japończyków szykuje się do polowania na potwory. Monster Hunter 3 (tri-), czyli wersja popularnej serii na konsolę Wii, znalazła właśnie tylu nabywców jeszcze przed jutrzejszą premierą. To największy sukces tego typu w przypadku gry nie tworzonej przez Nintendo.

Tropico 1-3

Fani tropikalnych wysp, piratów i ustrojów autorytarnych ucieszą się na wieść, że w sprzedaży pojawił się pakiet Tropico Reloaded, zawierający gry z cyklu Tropico. Można go znaleźć chociażby na Steamie. Tymczasem wciąż otrzymujemy nowe informacje o trzeciej odsłonie gry – niedawno opublikowano wywiad z ekipą Haemimont Games.

Wieści ze świata (Aion, Spore: Kosmiczne przygody, Beneath a Steel Sky) 31/07/09 - ilustracja #1

Spore: Kosmiczne przygody

Firma Maxis poinformowała nas, że gracze stworzyli już 100 tysięcy nowych przygód do Spore od czasu premiery dodatku Kosmiczne przygody. Tę liczbę przekroczono zaledwie w miesiąc od wydania rozszerzenia. Twórcy pochwalili użytkowników za niezwykłą pomysłowość i zwariowane koncepcje.

Halo 4

W tym tygodniu powróciły plotki według których studio Gearbox miałoby pracować nad czwartą odsłoną Halo. Na Twitterze Halo Waypoint przekazano jednoznacznie, że firma nie pracuje nad tym projektem. Kto więc zajmuje się kolejną częścią strzelanki (o ile w ogóle jest ona w produkcji)? Na razie pozostanie to tajemnicą Microsoftu.

iPhone > Wii

Jeden z pracowników Telltale Games, firmy znanej z cyklicznych przygodówek, powiedział na forum, że jego zdaniem pod wieloma względami iPhone jest potężniejszy od konsoli Wii. Autor wskazuje takie elementy jak dźwięk i tekstury, wydajność gier i kilka innych aspektów. DS i Wii są popularne, ale, jak pisze twórca, nie eliminuje to ich ograniczeń. No cóż, wiemy o tym doskonale, bo w końcu to część polityki Nintendo. Wystarczy przypomnieć sobie GameBoy’a, który obchodził niedawno 20 urodziny – konsola była słabsza od konkurencji, a i tak stałą się legendą.

Cipher Complex

GameSpot przedstawił plotkę według której gra Cipher Complex, tworzona przez studio Edge of Reality, została wstrzymana. Wynika tak z sieciowych CV kilku pracowników związanych z projektem. Tymczasem strona tytułu działa w najlepsze, a wydawca (Sega) nie komentuje sprawy.

Wieści ze świata (Aion, Spore: Kosmiczne przygody, Beneath a Steel Sky) 31/07/09 - ilustracja #2

Easy Piano i DS Lite

Firma Namco Bandai ujawniła projekt Easy Piano. Ciekawe jest to, że do produkcji będzie dołączana przystawka zawierająca namiastkę prawdziwego instrumentu. Miniaturowe pianino składa się jednak z zaledwie kilku klawiszy, więc podejrzewamy, że repertuar, który będzie można na nim odegrać zostanie mocno uszczuplony.

Gran Turismo 5

Chociaż Gran Turismo 5 opowiada o najszybszych samochodach na świecie, to sama gra nie spieszy się za bardzo. Czekamy na nią już naprawdę bardzo długo. Pojawiła się jednak iskierka nadziei – sklep Amazon wskazuje na tegoroczną premierę dzieła (29 grudnia). Niestety Sony na razie nie potwierdza tej informacji.

PlayStation 3

Nobuyuki Oneda z firmy Sony powiedział, że koszt produkcji konsoli PlayStation 3 zmniejszył się radykalnie. Podobno wytworzenie jednego egzemplarza kosztuje teraz około 70% mniej. Czyżby oznaczało to, że koncern zbliża się do momentu, w którym będzie można obniżyć cenę tej platformy?

Yakuza 3

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Yakuza 3 nie pojawi się na rynku amerykańskim, co okazało się nie do końca prawdą. Ray Almeda z Sega America wypowiedział bowiem swoje prywatne zdanie na ten temat, tymczasem wydawca nie opublikował w tej sprawie oficjalnego komentarza.

DJ Hero Renegade Edition

Amerykańskie sklepy żądają 200 dolarów za specjalną edycję DJ Hero, nazwaną Renegade Edition. W jej skład wchodzi specjalny mikser oraz stylowa walizeczka, którą można rozłożyć w stolik. Czego nie robi się dla lansu?

Galeria obrazków

W dzisiejszym przeglądzie nowych obrazków pojawiają się dwie gry muzyczne oraz kilka innych, ciekawych pozycji, jak np. zapowiedziany niedawno dodatek Theatre of War 2:

Guitar Hero 5

DJ Hero

MX vs. ATV Reflex

Osmos

Nancy Drew: Warnings at Waverly Academy

Theatre of War 2: Centauro

Heroes of Telara

Champions Online

Lost Horizon

Art of Murder: Cards of Destiny

Sacred 2: Ice & Blood

Galeria filmów

Wśród filmów wyróżniają się szczególnie zwiastuny dodatków DLC do dwóch świetnych strzelanek (F.E.A.R. 2 i Call of Duty: World at War):

Gramy w Assassin's Creed - śledztwo – Gramy!

Call of Duty: World at War - Map Pack 3

EVE Online: The Second Genesis - Efekt Motyla

LittleBigPlanet

Darkest of Days - broń

F.E.A.R. 2: Project Origin - Reborn

gry