Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tropico (2001) (PC)

Tropico (2001) PC

Tropico to pierwsza odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych. Gracz wciela się w rolę dyktatora na jednej z wysepek fikcyjnego archipelagu. Jego zadaniem jest doprowadzić niewielkie państewko do rozkwitu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | budowa miasta

PC Windows
Okładka Tropico (2001) (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25kwietnia2001

31maja2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Tropico przenosimy się w lata 50, w których wcielając się w rolę karaibskiego dyktatora przejmujemy władzę na jednej z ubogich wysp fikcyjnego archipelagu. Podobnie jak w innych strategiach ekonomicznych, tak i w Tropico musimy wykazać się swoimi umiejętnościami w sprawowaniu władzy, przezwyciężyć ubóstwo, napięcia społeczne oraz inne trudności i zapewnić naszemu młodemu narodowi równomierny postęp.

Dysponując atrakcyjnymi terenami turystycznymi, możemy budować luksusowe hotele oraz kurorty wypoczynkowe i dbać o szczęście naszych podwładnych, wolno nam też zdecydować się na rządy silnej ręki i gonić tubylców do ciężkiej pracy, trzaskając batem nad ich głowami. Jak na dyktatora przystało możemy otworzyć sobie konto w Banku Szwajcarskim, aby odprowadzać na nie swoje „ciężko” zarobione miliony. Którąkolwiek z dróg wybierzemy, na pewno czeka nas dużo dobrej zabawy.

Gra używa zmodyfikowanej wersji engine 3D zastosowanego wcześniej w Railroad Tycoon 2, zapewniającego między innymi wysoką rozdzielczość krajobrazów i różnorodność animacji (płynące po niebie chmury, spieszący się do swoich codziennych obowiązków ludzie itp.).

Tworząc swoje minipaństewko można skorzystać z ponad 100 różnych, zachowujących oryginalny latynoamerykański charakter z lat 50-tych typów budowli, od plantacji bananów i kopalni miedzi po kasyna, kurorty wypoczynkowe i luksusowe hotele.

  • Około 100 różnych budynków i 45 typów postaci.
  • Każda z postaci na wyspie, łącznie z dyktatorem, posiada: własną osobowość, dom, historię itp.
  • Kilka typów surowców naturalnych: złoto, srebro, żelazo, klejnoty, cyna.
  • Zdarzenia losowe: możliwość wystąpienia rebelii, interwencji zbrojnej obcego mocarstwa lub klęski żywiołowej.
  • Rozbudowana gospodarka rolna, możliwość uprawy różnych roślin np.: kawy, tytoniu, zboża, bananów, trzciny cukrowej itp.
  • W pudełku z polską wersją gry znajdziemy dodatkową niespodziankę w postaci shaker’a.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1044 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Tropico (2001)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tropico (2001)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Tropico - recenzja gry
Tropico - recenzja gry

Recenzja 13 czerwca 2001, 09:59

Przybywało mieszkańców, przybywało także pieniążków w kasie państwa. Były pierwsze sukcesy ale były i pierwsze poważne problemy. A to ktoś był niezadowolony z kiepskiego mieszkania, a to ktoś się rozchorował, to znowu komuś się nie podobała pensja. Byli i tacy, którzy pozazdrościli mi posady...(Ekhhhm... Po pewnym czasie zmieniali zdanie...)