Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tropico 2: Pirate Cove (PC)
OkładkaTropico 2: Pirate Cove (PC)

Tropico 2: Zatoka Piratów PC

Tropico 2: Pirate Cove

Opracowana przez ekipę Frog City Software kontynuacja popularnej strategii ekonomicznej Tropico z 2001 roku. W przeciwieństwie do osadzonej w XX wieku poprzedniczki, gra przenosi nas do XVII wieku i pozwala nam zostać prawdziwym władcą mórz południowych.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | piraci | 2D | budowa miasta

Tropico 2: Zatoka Piratów Premiera PC

8kwietnia2003

pudełko PL

28października2003

producent: Frog City Software wydawca: Gathering of Developers wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

W Tropico 2: Zatoka Piratów mamy okazję zostać prawdziwym władcą mórz południowych z okresu XVII wieku. W przeciwieństwie do pierwszej części gry, gdzie jako totalitarny władca gospodarowaliśmy zasobami małej wyspy, teraz jako król piratów zarządzamy bazą wypadową, ukrytą na jednej z wysp archipelagu. Gra oparta jest o ten sam silnik graficzny, który wykorzystano w oryginalnym Tropico, jednakże poddano go wielu udoskonaleniom i modyfikacjom. Natomiast ekonomia rozgrywki odwróciła się o 180 stopni. O ile w Tropico mogliśmy sprzedać to co wyprodukowaliśmy na swojej wyspie, to w Zatoce Piratów zabieramy i wykorzystujemy dobra zrabowane innym – głównie chodzi tu o statki kupieckie. Porywamy również zakładników, których możemy wykorzystać jako siłę roboczą lub zażądać wysokiego okupu od rodziny.

Nasze zadanie jako przywódcy piratów polega na zapewnieniu swoim kamratom wszystkich rzeczy i surowców niezbędnych do utrzymania ich w stanie „zadowolonym”, tj. wina, kobiet, żywności, złota oraz gier hazardowych. W razie innego obrotu rzeczy, przywódcę bandy piratów czeka bardzo nieprzyjemny koniec... Za pieniądze uzyskane z rabunków budujemy więc nowe tawerny, domy hazardowe oraz farmy, czy nawet ośrodki przemysłowe, w których powstanie nowy oręż, działa okrętowe czy całe okręty.

Postacie piratów mają swoje charakterystyki, które możemy szlifować podczas gry i szkolić ich w przeróżnych specjalizacjach przydatnych podczas walk morskich. Powodzenie w grze zależy głównie od właściwego zarządzania populacją piratów, którzy w dodatku muszą być jak najlepiej wyposażeni przed wyruszeniem na niebezpieczne misje. Niepoślednią rolę odgrywa też ich wygląd – pirat z papugą na ramieniu, w czarnym kapeluszu z trupią czaszką sieje prawdziwą grozę wśród wrogów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 522 głosów czytelników.

Tropico 2: Zatoka Piratów cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tropico 2: Zatoka Piratów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tropico 2: Zatoka Piratów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 650MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D