Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Combat Arms (PC)

Combat Arms PC

Combat Arms: Reloaded

Combat Arms to jeden z pierwszych projektów grupy Nexon America, mającej w swym dorobku takie tytuły jak MapleStory czy Mabinogi.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Combat Arms (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lipca2008

31października2018

Steam

Combat Arms to jeden z pierwszych projektów grupy Nexon America, mającej w swym dorobku takie tytuły jak MapleStory czy Mabinogi. Wojenna strzelanina amerykańskiej firmy przeznaczona jest do rozgrywek sieciowych, a spośród innych przedstawicieli gatunku FPS wyróżnia ją fakt, iż za jej używanie nie trzeba uiszczać jakichkolwiek opłat.

Produkcja umożliwia odbiorcom wcielenie się w superwyszkolonych żołnierzy i toczenie zmagań w dwóch odmiennych trybach. Są to Elimination (drużynowy deathmatch) oraz Search & Destroy (zabawa, w której jedna z ekip podkłada bombę w wybranej lokacji, a zadaniem drugiej jest rozbrojenie jej przed upływem wyznaczonego czasu). Polem zmagań dla graczy są zróżnicowane miejsca na całym świecie – od pustynnych fortów, poprzez krajobrazy przemysłowe, aż po porośniętą florą dżunglę.

Przed zalogowaniem się na serwerach Combat Arms każdy z użytkowników może spersonalizować swojego żołnierza, definiując jego wygląd oraz posiadane uzbrojenie. Możliwe jest m.in. modyfikowanie skuteczności karabinów za pomocą dodatkowych magazynków, lunet, tłumików itp. Specjalistyczne części wypożycza się lub wygrywa w turniejach, zaś liczba giwer podatnych na tuning, przekracza 30.

Autorzy shootera zadbali też o to, by ułatwić graczom zarządzanie drużynami. Za pomocą paru kliknięć dowódcy klanów mogą rekrutować nowych bojowników i komunikować się z tymi, którzy zasilają już szeregi zespołu. Wszystko po to, by móc skupić się na walce i awansować na kolejne szczeble doświadczenia, przydatne w grach rankingowych, które Nexon America organizuje regularnie w celu przyciągnięcia do swego przedsięwzięcie jeszcze szerszej społeczności internautów. Autorzy Combat Arms aktualizują również swój produkt, publikując doń premierowe mapy, tryby rozgrywki i wyposażenie dla żołnierzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 874 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Arms

16+

Wymagania sprzętowe Combat Arms

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce FX 5600 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-2500 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit
Combat Arms - przed premierą
Combat Arms - przed premierą

Przed premierą 11 czerwca 2008, 13:07

Na dziś wiemy, jak wyglądają zurbanizowane mapki i myślę, że możemy z niezłą skutecznością zgadywać, skąd ich projektanci czerpali inspiracje. Twórcy zapowiadają, że różnorodność plansz będzie dużo większa – pojawią się m.in. pola bitew osadzone w tropikalnej dżungli. Martwi mnie jednak, że do tej pory ich nie pokazano. Może są niedopracowane? A co, jeśli w ogóle jeszcze nie istnieją? Do premiery pozostało niewiele czasu, więc jeśli producent jej nie przesunie, możemy dostać darmową, lecz zabugowaną gierkę.