Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Sacred 2: Ice & Blood (PC)

Sacred 2: Władca Smoków

Sacred 2: Ice & Blood

Scared 2: Ice & Blood to pierwszy oficjalny dodatek do popularnej gry cRPG Sacred 2. Rozszerzenie stworzone zostało przez zespół deweloperski firmy Ascaron Software. Wprowadza ono do bazowej gry nową klasę postaci, a także nowe umiejętności, lokacje, przedmioty i potwory.

To jest dodatek do gry Sacred 2: Fallen Angel.

RPG | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

Okładka Sacred 2: Ice & Blood (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

28sie2009

PC

Sacred 2: Ice & Blood to pierwszy dodatek do gry cRPG Sacred 2. Produkt powstał w jednym ze studiów należących do grupy Ascaron, a autorzy zdecydowali się dystrybuować go zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i drogą elektroniczną.

Obszar gry wzbogacono o dwie premierowe lokacje, które wypełniono nieznanymi wcześniej rodzajami przeciwników. Premierowe tereny, jakie mogą przemierzyć fani cRPG, to krwawy las i kryształowa kraina – w pierwszym z nich na graczy czekają m.in. zombies, w drugim – lodowe szkielety. Nie brak również wymagających bossów, w tym demona Ashibai.

W Sacred 2: Ice & Blood mamy do czynienia z kolejną klasą postaci (Dragonmage), którą możemy prowadzić zarówno w kampanii po stronie Dobra, jak i Zła. Przed nowym bohaterem stoi szereg misji pobocznych, dlatego też został on wyposażony w czary ofensywne, opcję przyzywania ziejącego ogniem smoka oraz przemiany w jaszczuroluda. Ostatnia z właściwości pozwala magowi na prowadzenie bezpośredniej potyczki z wrogiem, podczas której śmiałek może korzystać z kombinacji składających się już nie z czterech, a pięciu rodzajów sztuk walki. W pozostałych przypadkach przydatne okazują się takie czary jak spowolnienie czy bariera ochronna.

Poza Dragonmagem autorzy wzbogacili też produkt o dodatki dla pozostałych grywalnych postaci, przygotowując dla nich szeroki wybór nowych przedmiotów. Prócz tego Ice & Blood wnosi szereg poprawek w kwestiach technicznych (skróceniu uległ m.in. czas przemieszczania się bohatera pomiędzy lokacjami), dzięki czemu druga odsłona Sacred zyskała na grafice i oprawie dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 272 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,99 PLN

Gry podobne do Sacred 2: Władca Smoków

Klasyfikacja PEGI Sacred 2: Władca Smoków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sacred 2: Władca Smoków

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3
Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3

wiadomość19 sierpnia 2010

Jak dotąd tegoroczne targi gamescom przyniosły wiele wieści ujawniających nowe ciekawe projekty. Teraz Deep Silver podzielił się własnymi nowinami, które powinny ucieszyć każdego fana gier roleplaying.

Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia
Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia

wiadomość23 sierpnia 2009

Bankructwo firmy Ascaron i przejęcie większości jej dóbr przez niemieckie Kalypso Media zamknęło kwestie przyszłości zdecydowanej większość marek znajdujących się w posiadaniu tej pierwszej. Nie do końca jasna była już tylko sytuacja z cRPG Sacred, którego najnowsza, druga odsłona wydana została zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Sacred 2: Ice & Blood w planach na konsole
Sacred 2: Ice & Blood w planach na konsole

wiadomość5 sierpnia 2009

Pomimo zamknięcia studia Ascaron prace nad pecetowym dodatkiem do cRPG Sacred 2 idą pełną parą. Rozszerzenie zatytułowane Ice & Blood trafi na niemiecki rynek już 28 sierpnia, a - jak donoszą autorzy na oficjalnym forum gry - istnieją również plany, by jeszcze w tym roku tytuł ukazał się na konsolach.

Wieści ze świata (Alan Wake, LittleBigPlanet, Braid) 4/08/09

wiadomość4 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3