Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Sacred 2: Ice & Blood (PC)
OkładkaSacred 2: Ice & Blood (PC)

Sacred 2: Władca Smoków

Sacred 2: Ice & Blood

Scared 2: Ice & Blood to pierwszy oficjalny dodatek do popularnej gry cRPG Sacred 2. Rozszerzenie stworzone zostało przez zespół deweloperski firmy Ascaron Software. Wprowadza ono do bazowej gry nową klasę postaci, a także nowe umiejętności, lokacje, przedmioty i potwory.

To jest dodatek do gry Sacred 2: Fallen Angel.

RPG | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

Sacred 2: Władca Smoków Premiera

anulowana

X360 PS3

28sie2009

PC

producent: Ascaron Software wydawca: Deep Silver wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Sacred 2: Władca Smoków

Diablo III

Dungeon Siege II

Titan Quest: Immortal Throne

Sacred 2: Ice & Blood to pierwszy dodatek do gry cRPG Sacred 2. Produkt powstał w jednym ze studiów należących do grupy Ascaron, a autorzy zdecydowali się dystrybuować go zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i drogą elektroniczną.

Obszar gry wzbogacono o dwie premierowe lokacje, które wypełniono nieznanymi wcześniej rodzajami przeciwników. Premierowe tereny, jakie mogą przemierzyć fani cRPG, to krwawy las i kryształowa kraina – w pierwszym z nich na graczy czekają m.in. zombies, w drugim – lodowe szkielety. Nie brak również wymagających bossów, w tym demona Ashibai.

W Sacred 2: Ice & Blood mamy do czynienia z kolejną klasą postaci (Dragonmage), którą możemy prowadzić zarówno w kampanii po stronie Dobra, jak i Zła. Przed nowym bohaterem stoi szereg misji pobocznych, dlatego też został on wyposażony w czary ofensywne, opcję przyzywania ziejącego ogniem smoka oraz przemiany w jaszczuroluda. Ostatnia z właściwości pozwala magowi na prowadzenie bezpośredniej potyczki z wrogiem, podczas której śmiałek może korzystać z kombinacji składających się już nie z czterech, a pięciu rodzajów sztuk walki. W pozostałych przypadkach przydatne okazują się takie czary jak spowolnienie czy bariera ochronna.

Poza Dragonmagem autorzy wzbogacili też produkt o dodatki dla pozostałych grywalnych postaci, przygotowując dla nich szeroki wybór nowych przedmiotów. Prócz tego Ice & Blood wnosi szereg poprawek w kwestiach technicznych (skróceniu uległ m.in. czas przemieszczania się bohatera pomiędzy lokacjami), dzięki czemu druga odsłona Sacred zyskała na grafice i oprawie dźwiękowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 273 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Sacred 2: Władca Smoków cena w dniu premiery: 69,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sacred 2: Władca Smoków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sacred 2: Władca Smoków Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3