Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2009, 10:10

autor: Jiker

Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia

Bankructwo firmy Ascaron i przejęcie większości jej dóbr przez niemieckie Kalypso Media zamknęło kwestie przyszłości zdecydowanej większość marek znajdujących się w posiadaniu tej pierwszej. Nie do końca jasna była już tylko sytuacja z cRPG Sacred, którego najnowsza, druga odsłona wydana została zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Bankructwo firmy Ascaron i przejęcie większości jej dóbr przez niemieckie Kalypso Media zamknęło kwestię przyszłości zdecydowanej większości marek znajdujących się w posiadaniu tej pierwszej. Nie do końca jasna była już tylko sytuacja z cyklem cRPG Sacred, którego najnowsza, druga odsłona wydana została zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia - ilustracja #1

Zrzut ekranowy z dodatku Sacred 2: Ice & Blood.

Z informacji pozyskanych przez niemiecki serwis GamingXP.com podczas targów gamescom wynika jednak, że marka Sacred także znalazła nowy dom. Redaktorzy portalu dowiedzieli się, że prawa do niej pozyskał koncern Deep Silver/Koch Media, będący wydawcą m.in. serii Secret Files, X3, a w przyszłości także Duke Nukem Trilogy oraz Ride to Hell.

Już niedługo firma Deep Silver/Koch Media wprowadzi zatem do sprzedaży pierwsze rozszerzenie do Sacred 2: Fallen AngelSacred 2: Ice & Blood w wersji na pecety. W przyszłym roku natomiast wyda ich konsolowe wersje. Najważniejszą informację pozostawiliśmy na koniec. Mianowicie, Deep Silver/Koch Media ma w planach wprowadzenie na rynek trzeciej odsłony marki Sacred. Aktualnie produkcja znajduje się w fazie koncepcyjnej, dlatego też nie powinniśmy się spodziewać rychłej publikacji ciekawych faktów na jej temat. Domyślamy się, że dojdzie do tego najwcześniej w przyszłym roku.

Sacred 2: Fallen Angel w wersji PC trafiło na europejski rynek na początku października 2008 roku. Gra spotkała się ciepłym przyjęciem ze strony krytyków (u nas otrzymała notę na poziomie 85%), jak i graczy. Wystarczy wspomnieć, że do końca ubiegłego roku w samych tylko Niemczech nabytych zostało 100 tysięcy egzemplarzy tej produkcji, a reszta świata dołożyła kolejnych 400 tysięcy sztuk.

Edycje konsolowe gry zadebiutowały w Europie pod koniec maja bieżącego roku, otrzymując noty na średnim poziomie 70-71%. Z nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com wynika, że w Stanach Zjednoczonych i w Europie zakupiło je około 400 tysięcy posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3. Jak widać, rezultaty te wystarczyły, by twórcy rozpoczęli deweloping pierwszego oficjalnego rozszerzenia. Zostanie one wydane w wersji PC już 26 sierpnia. Odsłony konsolowe trafią do sprzedaży na początku przyszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.