Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2009, 10:15

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Pierwszy, szczegółowy gameplay ze Star Wars: The Old Republic

Serwis IGN.com udostępnił blisko dwudziestominutowy film prezentujący pierwszy gameplay ze Star Wars: The Old Republic. W podzielonym na cztery części materiale filmowy dwóch producentów tego tytułu zaprezentowano w praktyce kilka świetnie zapowiadających się właściwości tej gry. Dla fanów BioWare, Gwiezdnych Wojen i MMO pozycja co najmniej obowiązkowa.

Serwis IGN.com udostępnił blisko dwudziestominutowy film prezentujący pierwszy gameplay ze Star Wars: The Old Republic. W podzielonym na cztery części materiale filmowym dwóch producentów tego tytułu zaprezentowało w praktyce kilka świetnie zapowiadających się właściwości tej gry. Dla fanów BioWare, Gwiezdnych Wojen i MMO pozycja co najmniej obowiązkowa.

Pierwszy, szczegółowy gameplay ze Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Obszerne wideo pokazuje między innymi system dialogowy, zrealizowany z kinowym rozmachem. W grze wszystkie rozmowy prowadzone z postaciami NPC będą realizowane przy pomocy przerywników wideo. Kilkukrotnie przypomniano, że Star Wars: The Old Republic będzie pierwszą grą, w której każda napotkana postać posiada swój własny głos i trzeba przyznać, że na udostępnionym wideo to słychać. W przypadku rozmów z innymi pokazano też system wyboru odpowiedzi oraz cały interfejs – klasyczny dla gier MMO pasek na dole ekranu ze slotami na umiejętności, małą mapką lokacji, w której się znajdujemy, i wskaźnikami poziomu zdrowia.

Poznaliśmy również sposób walki trzech klas postaci, które dostępne będą w tym świetnie zapowiadającym się tytule: Bounty Huntera, Smugglera oraz Sith Warriora. Fani filmowych produkcji spod znaku Gwiezdnych Wojen powinni czuć się tu jak w domu, bowiem widać, że każda z nich wzorowana była na bohaterach kinowych produkcji. Ci, którzy pamiętają Boba Fetta, domyślają się już, jak walczy łowca nagród – ciężki blaster, rakiety, miotacz ognia oraz nieodłączny jetpack, dzięki któremu może wznosić się nad polem bitwy. Ciekawe rozwiązanie zaprezentowano w przypadku Smugglera, wzorowanego oczywiście na Hanie Solo. Będzie to pierwsza postać w grach MMO wykorzystująca system osłon, znany z gier TPP. Film pokazuje zastosowanie tego systemu oraz walkę przy pomocą blastera i granatów obezwładniających.

Najbardziej interesująco wygląda jednak sposób walki Sith Warriorem, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Potyczki przy użyciu świetlnych mieczy i przy wykorzystaniu rozmaitych mocy wyglądają rewelacyjnie. Przy okazji prezentacji tej klasy, pokazano również kilka lokacji, między innymi planetę Korriban pełną skalistych pustyni i będącą matecznikiem Ciemnej Strony Mocy i Sith Lordów.

To jednak nie koniec atrakcji, gdyż film pokazuje również, jak w praktyce działa system dialogowy i jakie znaczenie mają nasze wybory dla dalszego rozwoju wydarzeń. Wykorzystano do tego atak Bounty Huntera i Sith Warriora na imperialny statek, podczas którego ginie kapitan. Gracze mieli możliwość pozostawienia go przy życiu, jednak dokonali innego wyboru i już chwilę później okazało się, że mają przez to spore kłopoty. Tę scenę warto zobaczyć również z innego powodu – obie postacie są już na wysokich poziomach doświadczenia i w trakcie walki widać szeroki wachlarz różnorodnych umiejętności.