Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2009, 12:43

autor: Jiker

Wieści ze świata (Alan Wake, LittleBigPlanet, Braid) 4/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

QuakeCon

W trakcie nadciągającego QuakeCon 2009 (13-16 sierpnia, Grapevine zlokalizowane w stanie Teksas) gracze będą mogli wziąć udział w licznych turniejach. Do Quake Live dołączyły właśnie takie produkcje, jak: Warsaw, Street Fighter IV (wersja PC), Company of Heroes, Left 4 Dead oraz Team Fortress 2. Chęć uczestnictwa możecie zgłosić tutaj. Więcej szczegółów znajdziecie natomiast na oficjalnej stronie internetowej QuakeCon.

Monster Hunter Tri

Monster Hunter Tri na konsolę Nintendo Wii zostanie wydane w Stanach Zjednoczonych i w Europie na początku przyszłego roku. W związku z ogłoszeniem przybliżonej daty premiery firma Capcom pokusiła się o publikację nowego zwiastuna swojego dzieła. Niezwykle oczekiwana produkcja w chwili obecnej dostępna jest wyłącznie w Japonii (premiera odbyła się 1 sierpnia, a więc trzy dni temu).

Nintendo DSi

Nintendo opublikowało nową aktualizację systemu Nintendo DSi, uzupełniającą konsolę o wsparcie dla obsługi konta na serwisie społecznościowym Facebook. Posiadacze DSi mogą dzięki temu m.in. wrzucać tam zdjęcia wykonane konsolą. Dodatkowo aktualizacja blokuje kilka kolejnych urządzeń umożliwiających uruchamianie pirackich wersji gier na DS.

Alan Wake

Pecetowi fani czekający na Alana Wake’a przełknęli gorzką pigułkę, gdy okazało się, że komputerowa wersja jego przygód nie zostanie wydana (a jeśli już to długo po edycji na Xboksa 360). Z tego też powodu postanowili zareagować i przy pomocy petycji zmusić firmę Microsoft do podania oficjalnego powodu takiego stanu rzeczy, a także ponownego przemyślenia tejże decyzji. Petycję znajdziecie w tym miejscu.

LittleBigPlanet

Wszystko wskazuje na to, że przyszli posiadacze LittleBigPlanet w wersji na konsolę PSP otrzymają możliwość regularnego nabywania płatnych poziomów, odpowiednio bardziej zaawansowanych od standardowych lokacji tworzonych przez graczy. Takowy wniosek można wysnuć z zakończonej niedawno prezentacji gry zorganizowanej przez Sony. Przypominamy, że debiut LittleBigPlanet na PSP planowany jest na jesień bieżącego roku.

Games Convention Online

Nowa forma targów Games Convention – Games Convention Online – przyciągnęła do siebie 43 tysiące odwiedzających. Jest to spora liczba, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w trakcie imprezy prezentowano wyłącznie gry sieciowe, na przeglądarki internetowe oraz komórki. Dotychczasowe targi komputerowe przeniesiono oczywiście do Kolonii, gdzie odbędą się w dniach 19-23 sierpnia pod nazwą Gamescom.

Sacred 2: Ice & Blood

Po wydaniu pierwszego dodatku do Sacred 2 – rozszerzenia Ice & Blood – studio odpowiedzialne za jego wyprodukowanie (Ascaron Studio 2) przestanie istnieć, poinformowano na oficjalnym forum dyskusyjnym marki Sacred. Do premiery dodatku dojdzie 28 sierpnia w Niemczech i nieco później w pozostałych krajach Europy. Pragniemy zauważyć, że o problemach firmy Ascaron informowaliśmy Was już wcześniej.

Alvin and The Chipmunks: The Squeakquel

W grudniu dojdzie do premiery muzyczno-rytmicznej gry Alvin and The Chipmunks: The Squeakquel, powstającej na bazie animowanego filmu pod tym samym tytułem na konsole Nintendo Wii i DS. W produkcji uzyskamy możliwość wcielenia się w tytułowe pręgowce amerykańskie oraz zagrania kilkudziesięciu koncertów dla zwierzęcej publiczności. Za wyprodukowanie gry odpowiedzialne są firmy Majesco oraz ImaginEngine.

Braid

Studio Hothead Games potwierdziło w rozmowie z serwisem IGN.com dotychczasowe plotki o wydaniu świetnej platformówki Braid również na konsolę PlayStation 3. Produkcja zadebiutuje zarówno na amerykańskim, jak i europejskim PlayStation Store. Póki co nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery, ani też, ile gra będzie kosztować.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dragon Age: Początek

Dead Space Extraction

The Sims 3: World Adventures

Command & Conquer 4

DJ Hero

Final Fantasy XIII

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

NHL 2K10

Fallout 3: Mothership Zeta

Summer Athletics 2009

Marvel Super Hero Squad

East India Company

Guitar Hero 5

Gramy w Fat Princess Gramy!

gry