Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2014, 19:40

Quake Live debiutuje na Steamie

Sieciowy shooter Quake Live, oparty na pierwszych odsłonach legendarnej serii Quake, debiutuje dziś w serwisie Steam. Gra działa w modelu free-to-play, oferując 100 różnorodnych aren, klasyczny arsenał broni oraz liczne warianty rozgrywki.

Przeglądarkowa wersja tytułu trafiła oficjalnie do graczy w 2010 roku - Quake Live debiutuje na Steamie  - wiadomość - 2014-09-17
Przeglądarkowa wersja tytułu trafiła oficjalnie do graczy w 2010 roku

O tym, że Quake Live trafi na platformę cyfrowej dystrybucji firmy Valve dowiedzieliśmy się w lipcu tego roku podczas konwentu QuakeCon. Wiadomość ta pojawiła się pół roku po tym jak gra porzuciła swojego przeglądarkowego klienta, dzięki któremu funkcjonowała od 2010 roku. Dziś produkcja oficjalnie debiutuje na Steamie i począwszy od godziny 22 polskiego czasu każdy zainteresowany będzie mógł ją pobrać i włączyć się do zabawy. Z tej okazji, deweloperzy Quake Live opublikowali także trailer, który ma zachęcić nowych graczy do rozpoczęcia przygody z tytułem.

Przypomnijmy, że Quake Live jest klasycznym sieciowym FPS-em, korzystającym z modelu rozgrywki obecnego w pierwszych odsłonach legendarnej serii Quake. Produkcja jest swoistym powrotem do lat 90. kiedy strzelanki wymagały od graczy sporych umiejętności oraz zręczności, stawiając przede wszystkim na szybką i widowiskową zabawę. Za stworzenie gry odpowiada studio id Software. Quake Live oferuje w sumie 12 wariantów meczy, zróżnicowany arsenał broni oraz 100 aren. Co prawda produkcja jest darmowa, ale wspiera mikrotranskacje. Oznacza to, że jeżeli chcemy uzyskać większą ilość opcji i dodatków (brak reklam, więcej aren, możliwość tworzenia prywatnych meczy itd.) musimy liczyć się z pewnymi wydatkami i wykupieniem subskrypcji.

  1. Oficjalna strona Quake Live
  2. Quake Live na Steamie