Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2009, 13:53

autor: Vercetti

Alan Wake najpierw na X360

W kilka dni po tym, jak świat obiegła wiadomość, że debiut Alana Wake’a na pecetach wcale nie jest taki pewny, studio Remedy Entertainment potwierdziło to, czego użytkownicy komputerów osobistych obawiali się najbardziej. Nadchodzące połączenie gry akcji z survival horrorem ukaże się najpierw na konsoli Xbox 360 – podał serwis DigitalSpy.

Telenoweli ciąg dalszy. W kilka dni po tym, jak świat obiegła wiadomość, że debiut Alana Wake’a na pecetach wcale nie jest taki pewny, studio Remedy Entertainment potwierdziło to, co użytkownicy komputerów osobistych przeczuwali od dawna. Nadchodzące połączenie gry akcji z survival horrorem ukaże się najpierw na konsoli Xbox 360 – podał serwis DigitalSpy.

Alan Wake najpierw na X360 - ilustracja #1

Dla posiadaczy blaszaków nie wszystko jest jednak stracone. Producenci gry twierdzą wprawdzie, że jednoczesny debiut AW na X360 i PC to zadanie niemożliwe do zrealizowania, ale ewentualne wydanie gry w wersji pecetowej pozostaje wciąż kwestią otwartą:

„Remedy wyrosło na gruncie gier PC i chętnie sprawilibyśmy, aby wersja na komputery osobiste także była dostępna dla klientów. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do naszego wydawcy” – ujawnił przedstawiciel producentów, Oskari Häkkinen.

O wszystkim rozstrzygnie zatem Microsoft, który dokona wyboru, czy i kiedy Alan Wake ukaże się na innej platformie niż Xbox 360. Do czasu, aż amerykański gigant wyda werdykt w tej sprawie, gra będzie dostępna wyłącznie na produkowanej przezeń konsoli. Premiera tytułu planowana jest na przyszłoroczną wiosnę.