Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Mims Beginning (PC)

The Mims Beginning PC

Prosta strategia czasu rzeczywistego autorstwa polskiego studia Squatting Penguins. Fabuła The Mims Beginning opowiada historię tytułowych Mimsów, które przemierzają galaktykę w poszukiwaniu nowego domu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | polskie | indie

PC Windows
Okładka The Mims Beginning (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18maja2016

18maja2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Mims Beginning to prosta strategia czasu rzeczywistego, przypominająca takie tytuły jak Black & White (gracz nie ma pełnej kontroli nad jednostkami). Przygotowało ją polskie studio Squatting Penguins, założone przez zaledwie dwie osoby, które odpowiadają za praktycznie wszystkie aspekty gry (wyjątek stanowi muzyka).

The Mims Beginning opowiada historię tytułowych Mimsów, istot, które przemierzają galaktykę w poszukiwaniu nowego domu. W wyniku zderzenia z asteroidem pojazd bohaterów ulega uszkodzeniu i muszą oni ewakuować się przy pomocy kapsuł ratunkowych na pobliskie ciała niebieskie. Każda z nich to inny rodzaj klimatu i terenu. W tych trudnych warunkach Mimsy postanawiają zbudować i rozwinąć kolonię. Z pomocą przychodzi gracz.

W The Mims Beginning przyjmujemy rolę przywódcy kolonii Mimsów i musimy zadbać o jej prawidłowy rozwój, wydając tylko proste polecenia podwładnym. To łatwe nie jest, bo bohaterowie borykają się z wieloma problemami. Podstawowym jest nagminny brak energii, dostarczanej przez owoce pochodzące z różnych roślin. Oprócz tego, trzeba zmierzyć się z lokalną groźną zwierzyną, np. gigantycznymi smokami, i innymi zagrożeniami.

Cechą charakterystyczną gry jest to, że wzorem serii Black & White, nie otrzymujemy w niej pełnej i bezpośredniej kontroli nad bohaterami. Zamiast tego, gracz wpływa na losy sympatycznych istot na szereg sposobów – wydając proste polecenia, sadząc rośliny i projektując rozwój kolonii. Na ostatni element składają się takie czynności jak rozwijanie technologii, uczenie potworków nowych zdolności, czy chociażby dbanie o posiadaną trzodę.

Gra studia Squatting Penguins została wykonana w przyjemnej dla oka, kolorowej oprawie graficznej, przywodzącej na myśl takie tytuły jak Spore, czy Pikmin (wykorzystany silnik to Unity 3D). Autorzy skoncentrowali się na rozgrywce solowej – w produkcji nie ma trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Gry podobne do The Mims Beginning

Wymagania wiekowe The Mims Beginning

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Mims Beginning

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
The Mims Beginning – polska strategia o krok od crowdfundingowego sukcesu
The Mims Beginning – polska strategia o krok od crowdfundingowego sukcesu

wiadomość31 lipca 2013

Polskiej strategii The Mims Beginning brakuje już tylko kilkadziesiąt złotych do osiągnięcia crowdfundingowego sukcesu na serwisie Wspieram.to. Zbiórka potrwa jeszcze pięć dni.

The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie
The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie

wiadomość4 kwietnia 2013

The Mims Beginning to nazwa polskiej strategii, która walczy o miejsce na Steamie za pośrednictwem serwisu Greenlight. W grze tworzonej zaledwie przez dwie osoby wcielimy się w dowódcę sympatycznych stworków budujących kolonie w obcych światach.