Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 12:33

autor: Hed

The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie

The Mims Beginning to nazwa polskiej strategii, która walczy o miejsce na Steamie za pośrednictwem serwisu Greenlight. W grze tworzonej zaledwie przez dwie osoby wcielimy się w dowódcę sympatycznych stworków budujących kolonie w obcych światach.

The Mims Beginning chce trafić na Steama – pomóc można w serwisie Greenlight.  - The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie - wiadomość - 2013-04-04
The Mims Beginning chce trafić na Steama – pomóc można w serwisie Greenlight.

The Mims Beginning to polska casualowa strategia, która walczy o miejsce na Steamie za pośrednictwem usługi Greenlight. Produkcja jest tworzona od 10 miesięcy przez zaledwie dwuosobowe studio Squatting Penguins. Obecnie The Mims Beginning jest na etapie beta-testów. Autorzy udostępnili konkretne materiały ze swojego dzieła, w tym zwiastun i obrazki. Szykuje się ciekawa propozycja dla fanów lżejszych gier strategicznych z kolorową oprawą.

W The Mims Beginning wcielimy się w szefa niejakich Mimsów, istot przemierzających galaktykę w poszukiwaniu optymalnego domu. W wyniku niefortunnego przelotu przez strefę meteorytów pojazd potworków ulegnie uszkodzeniu, więc skorzystają one z kapsuł ratunkowych, aby dostać się na pobliskie planety. Każda z nich ma cechować się inną florą, fauną oraz geologią. Zadaniem gracza będzie odpowiednie pokierowanie nowymi koloniami.

The Mims Beginning wygląda na casualowego RTS-a, w którym będziemy pomagać tytułowym bohaterom w utrzymaniu kolonii z pozycji obserwatora, mającego ograniczony wpływ na przebieg zdarzeń. Gracz będzie mógł wydawać proste polecenia i korzystać ze specjalnych mocy. Pojawią się też takie opcje, jak np. rozwój technologii czy uczenie Mimsów nowych zdolności. Każda z dostępnych map ma przedstawiać inną historię i świeże elementy zabawy.

Wśród zadań, przed jakimi staniemy w The Mims, znajdzie się konieczność dbania o energię, poprzez gromadzenie owoców i przetwarzanie ich na biomasę w wielkiej sokowirówce. Owoce uzyskamy z roślin o różnych właściwościach, które zresztą sami zasadzimy (ważne będzie odpowiednie rozmieszczenie sadzonek). Bez prądu utracimy zdolność tworzenia istot i obrony przed lokalnymi drapieżnikami, np. smokami. Te będą mogły wykryć kolonię na podstawie zapachu.

Gra opowiada o stworkach budujących kolonie w obcych światach.  - The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie - wiadomość - 2013-04-04
Gra opowiada o stworkach budujących kolonie w obcych światach.

The Mims Beginning wygląda sympatycznie, bo bazuje na przyjemnej dla oka grafice i ma sporo zabawnych pomysłów, kojarzących się z różnymi tytułami (Spore, Black & White). Wygląda też na to, że deweloperzy mają gotową solidną część gry, więc do premiery nie zostało dużo czasu (podobno prace zajmą jeszcze kilka miesięcy). Jeśli wciąż macie wątpliwości, czy wesprzeć projekt, przypominamy, że nic Was to nie kosztuje – wystarczy jedno kliknięcie na stronie Greenlight.

  1. Oficjalna strona The Mims
  2. The Mims Beggining na stronie Greenlight