Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 21:39

The Mims Beginning – polska strategia o krok od crowdfundingowego sukcesu

Polskiej strategii The Mims Beginning brakuje już tylko kilkadziesiąt złotych do osiągnięcia crowdfundingowego sukcesu na serwisie Wspieram.to. Zbiórka potrwa jeszcze pięć dni.

Pracownicy polskiego studia Squatting Penguins Team mają powody do zadowolenia. Znajdującej się w produkcji grze strategicznej The Mims Beginning brakuje niecałych stu złotych do osiągnięcia celu minimalnego w wysokości 5200 zł na crowdfundingowym serwisie Wspieram.to. Do końca akcji pozostało jeszcze pięć dni, więc są spore szanse na to, że uda się uzbierać znacznie większą kwotę niż wspominane minimum.

The Mims Beginning to strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w wodza tytułowych istotek. Podróżują one po galaktyce w poszukiwaniu nowych miejsc do skolonizowania. Niestety, podczas jednej z takich wypraw ich statek trafia w sam środek deszczu meteorytów, które powodują katastrofalne uszkodzenie kadłuba i wymuszają lądowanie kapsułami ratunkowymi na najbliższych planetach. Naszym zadaniem będzie stworzenie na ich powierzchniach kwitnących życiem kolonii. W tym celu konieczne ma być gromadzenie surowców, budowanie struktur, dbanie o ekonomię, kontrolowanie populacji za pomocą prostych komend oraz korzystanie z mocy specjalnych. Każda mapa ma prezentować oddzielną historię i oferować unikalne wyzwania.

The Mims Beginning powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera gry zapowiadana jest na październik tego roku. Autorzy próbują się dostać na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight, więc warto im pomóc w osiągnięciu tego celu i oddać głos na ten projekt.

  1. The Mims Beginning – zbiórka na Wspieram.to
  2. The Mims Beginning na Steam Greenlight

Osobom chcącym dowiedzieć się więcej na temat The Mims Beginning polecamy przeczytanie wywiadu z twórcami. O grze obszernie pisaliśmy również w niedawnym przeglądzie gier, które powstają obecnie w polskich studiach.

  1. Dobre, bo polskie: The Mims Beginning. Polacy o swojej “casualowej strategii” (wywiad)
  2. Polska siła! Przegląd gier tworzonych nad Wisłą - część II