Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka East India Company (PC)
OkładkaEast India Company (PC)

East India Company PC

Opracowana przez fińskie studio Nitro Games turowa gra strategiczna, łącząca rozbudowaną warstwę ekonomiczną z elementami typowych strategii morskich.

Strategiczne | ekonomiczne | statki | XVIII wiek

East India Company Premiera PC

28lipca2009

pudełko PL

18marca2010

producent: Nitro Games wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do East India Company

Piraci z Karaibów

Sea Dogs: Piraci

Patrician IV

East India Company to tytuł łączący w sobie elementy gier ekonomicznych z bitwami morskimi. Naszym zadaniem jest pokierowanie jedną z potęg morskich i pokonanie rywali, zagrażających naszemu imperium.

W East India Company wcielamy się we władcę jednej z ośmiu dostępnych nacji: Brytyjczyków, Holendrów, Francuzów, Portugalczyków, Szwedów, Hiszpanów lub Niemców. Głównym celem jest rozwinięcie naszego imperium i zdobycie dominacji na morskich szlakach Europy, Afryki oraz południowo-wschodniej Azji. W tym celu należy zadbać o rozwój ekonomiczny opierający się przede wszystkim na wymianie handlowej cennych towarów. Oprócz tego trzeba mieć na oku stosunki dyplomatyczne z innymi nacjami, a także zdobywać i rozwijać nowe porty oraz umacniać nasze ramię zbrojne czyli flotę.

Rozgrywka w East India Company przebiega dwutorowo. Zarządzanie naszym imperium odbywa się na mapie strategicznej, na której wyznaczamy szlaki morskie oraz podejmujemy decyzje ekonomiczne i dyplomatyczne.

Równie ważnym elementem są rozgrywane w czasie rzeczywistym bitwy morskie. Na czele każdej floty stoi kapitan, którego możemy rozwijać za punkty zdobyte w potyczkach. Możemy je następnie przeznaczyć na specjalne umiejętności ułatwiające walkę.

Podczas bitew morskich należy mieć na uwadze nie tylko mocne i słabe strony okrętów, ale również czynniki pogodowe takie jak wiatr czy deszcz. Trzeba też pamiętać o tym, że każda jednostka morska jest wyposażona w różne typy pocisków (zwykłe, łańcuchowe służące do niszczenia masztów oraz kartacze dziesiątkujące wrogie załogi), a na pokładzie może znajdować się cenny ładunek spowalniający nasze okręty.

Tylko od nas zależy czy podejmiemy walkę z wrogiem mając przepełnione ładownie, czy też poświęcimy towar w zamian za lepszą manewrowość, która może okazać się w bitwie niezbędna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

East India Company cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI East India Company

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

East India Company Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista