Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka East India Company: Privateer (PC)

East India Company: Privateer PC

Pierwsze rozszerzenie do ekonomicznej gry strategicznej – East India Company. W dodatku możemy wcielić się w korsarza, czyli w pirata napadającego na okręty uczciwych kupców, wykonującego zlecenia na rzecz danej morskiej potęgi.

To jest dodatek do gry East India Company.

Strategiczne | ekonomiczne | piraci | statki | XVIII wiek

PC Windows
Okładka East India Company: Privateer (PC)

producent: Nitro Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2009

18marca2010

pudełko PL

Privateer jest pierwszym dodatkiem do wydanej w lipcu 2009 roku gry East India Company, w której gracze wcielają się w XVIII-wiecznych kupców przewożących swoje towary drogą morską. Rozszerzenie pozwala poczuć atmosferę mrocznej strony handlu i transportu towarów na oceanach. W grze mamy bowiem możliwość stać się korsarzem (co jest nowością względem podstawowej wersji programu) napadającym i plądrującym okręty uczciwych kupców.

Grając w East India Company: Privateer wykonujemy zadania powierzane nam przez monarchów największych morskich potęg w historii. Możemy więc pływać pod banderą Hiszpanii, Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Różnorodność misji jest spora i stanowi śmietankę tego co znamy choćby z filmowych produkcji o piratach. Do naszych zadań należy między innymi szmuglowanie nielegalnych towarów, eskortowanie innych statków, napady na bezbronne okręty transportujące cenne dobra czy też bitwy morskie z wrogimi flotami.

W dodatku mamy możliwość wyboru głównodowodzących naszych flot pomiędzy kapitanami-handlarzami lub kapitanami-piratami. Wybór ten ma spore znaczenie. Dysponują oni bowiem róznymi umiejętnościami, dzięki którym na przykład do wrogich statków można podpłynąć bardzo blisko używając fałszywej bandery lub też zaatakować bezpośrednio magazyn okrętowy powodując tym samym wielkie straty.

Privateer wprowadza również nowy tryb dostępny w zabawie wieloosobowej. W „Breakthrough” gracze dzieleni są na dwie drużyny. Zadaniem jednej z nich jest przetransportowanie określonej ilości towarów pomiędzy dwoma portami. Z kolei drugi zespół wciela się w piratów, którzy za wszelką cenę próbują przeszkodzić kupcom – mogą dokonać abordażu, ostrzelać statki kupieckie lub blokować trasę, którą płyną okręty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do East India Company: Privateer

Wymagania wiekowe East India Company: Privateer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe East India Company: Privateer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Premiery gier w Polsce (15-21 marca)
Premiery gier w Polsce (15-21 marca)

wiadomość22 marca 2010

To był udany tydzień dla graczy. Do polskich sklepów trafiło bowiem kilka długo oczekiwanych nowości – m.in. brutalny God of War III, klimatyczne Metro 2033 oraz wypatrywane przez fanów cRPG pierwsze rozszerzenie do Dragon Age’a. Oto pełna lista tytułów, które znalazły się w sprzedaży w ciągu minionych siedmiu dni.

Dodatek do strategii East India Company w drodze
Dodatek do strategii East India Company w drodze

wiadomość20 sierpnia 2009

Ekonomiczna gra strategiczna obficie przyprószona morskimi bataliami – East India Company, nie zdążyła się jeszcze na dobre zadomowić na dyskach twardych graczy (światowa premiera miała miejsce przed niecałym miesiącem), a Paradox Interactive zdążył już zapowiedzieć pierwszy do niej dodatek.