Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2009, 13:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (FIFA 10, Max Payne 3, EverQuest) 8/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa aktualizacja East India Company, rusza FIFA Interactive World Cup 2010, teaser trailer gry Max Payne 3, premiera dodatku DLC do IL-2 Sturmovik: Birds of Prey i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa aktualizacja East India Company, rusza FIFA Interactive World Cup 2010, teaser trailer gry Max Payne 3, premiera dodatku DLC do IL-2 Sturmovik: Birds of Prey i inne. Zapraszamy do lektury.

East India Company

Firmy Paradox Interactive oraz Nitro Games zapowiedziały darmową aktualizację do gry strategiczno-ekonomicznej East India Company. W powstanie Designer’s Cut wkład włożyli również sami gracze, którzy podsunęli twórcom szereg ciekawych pomysłów. Wśród nowości warte wzmianki są: poprawiony balans rozgrywki, nowe ujęcia portów, możliwość uczestnictwa w bitwach lądowych, a także dwa nowe tryby rozgrywki sieciowej – Beehive oraz Breakthrough. Aktualizacja zostanie wydana 27 października. Począwszy od wczoraj East India Company jest również oferowane w nowej, niższej cenie (w serwisach dystrybucji cyfrowej za około 25 euro).

FIFA 10

Ruszyła coroczna feta związana z międzynarodowymi turniejami w najnowszą odsłonę serii FIFA. Zawody są organizowane przez firmy Electronic Arts i Sony Computer Entertainment, przy pełnym wsparciu ze strony organizacji FIFA. Październik, listopad i grudzień (sezon pierwszy), a także styczeń, luty i marzec (sezon drugi) upłyną pod znakiem lokalnej rywalizacji, z której wyłonionych zostanie dwudziestu najlepszych graczy w FIFA 10 (w wersji na konsolę PlayStation 3). Wystąpią oni następnie w wielkim finale, który zostanie zorganizowany 1 maja 2010 roku w Barcelonie. W turnieju wezmą udział mieszkańcy Australii, Brazylii, Danii, Francji, Włoch, Japonii, Rosji, Republiki Afryki Południowej, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Pełną rozpiskę rodzimy zawodów znajdziecie w tym miejscu.

Medal of Honor

Chris Cross, jeden z głównych producentów marki Medal of Honor, zdecydował się na otwarcie własnego studia deweloperskiego – Tarver Games. Firma będzie działać aktywnie na polu gier komputerowych, filmów oraz innych mediów. Na początku zajmie się jednak produkcją gier na iPhone’a.

Amazon

Amerykański Amazon rozpoczął sprzedaż gier i dodatków DLC dostępnych do tej pory wyłącznie za pośrednictwem platformy PlayStation Store (PS3 i PSP). System działa w prosty sposób – kupując produkt otrzymujemy kod, który następnie możemy wykorzystać w ramach PS Store.

Ubisoft

Koncern Ubisoft zarejestrował w amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Ubiworld. Z opisu wynika, że chodzi tu o internetowy portal, na łamach którego zawarte byłyby informacje związane z grami francuskiego producenta i wydawcy.

Max Payne 3

W serwisie Youtube zamieszczono krótki teaser trailer prezentujący Maxa Payne’a, bohatera popularnej serii strzelanin TPP. Fora dyskusyjne pełne są sprzecznych domysłów związanych z jego autentycznością oraz podanym na jego końcu terminem "zima 2009". Generalnie podejrzewa się, że to twórczość fanowska, tym bardziej, że firma Rockstar Games – producent gry – nie skomentowała sprawy. Przypominamy, że według ostatnich informacji Max Payne 3 zadebiutuje na światowym rynku w pierwszym kwartale 2010 roku. Produkcja zostanie wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

EverQuest

Na łamach oficjalnego serwisu gry MMO EverQuest udostępniono formularze zgłoszeniowe do beta-testów szesnastego dodatku do dzieła firmy Sony Online Entertainment. Testy potrwają od 20 października do 1 grudnia.

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

W ramach PlayStation Network i Xbox Live opublikowany został pierwszy dodatek DLC do symulatora lotniczego IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. W skład rozszerzenia kosztującego 9,99 euro lub 800 punktów MS wchodzi sześć nowych misji do kampanii dla pojedynczego gracza oraz niedostępny wcześniej samolot P47D. Przypominamy, że produkcja została wydana na początku września i zebrała bardzo dobre oceny.

LostWinds: Winter of the Melodias

LostWinds: Winter of the Melodias – kontynuacja świetnej produkcji wydanej w zeszłym roku na Wii – będzie setną pozycją w serwisie WiiWare. Dzieło studia Frontier zadebiutuje tam już jutro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Risen

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Operation Flashpoint: Dragon Rising

FIFA 10 - tutorial #4: Drybling - wersja PL

Gramy w Symulator Farmy

Dragon Age: Początek

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

Assassin's Creed II

Chronicles of Mystery: Drzewo Życia

Forza Motorsport 3

gry