Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWii
Okładka LostWinds: Winter of the Melodias (PC)

LostWinds: Winter of the Melodias

Druga część niezwykłej platformówki, w której możemy przejąć kontrolę nad wiatrem oraz porami roku. Tytuł cechuje się oryginalną rozgrywką i bardzo ładną oprawą wizualną.

Zręcznościowe

Okładka LostWinds: Winter of the Melodias (PC)

data premiery gry:

9paź2009

Wii

24mar2016

PC

LostWinds: Winter of the Melodias to kontynuacja świetnej i bardzo ładnej platformówki 2D. Za opracowanie obu produkcji odpowiada studio Frontier Developments, znane między innymi z serii: Frontier, RollerCoaster Tycoon czy Thrillville.

Mechanika

Rozgrywka w LostWinds cechuje się kilkoma ciekawymi pomysłami. W dużym skrócie mamy do czynienia z oryginalną platformówką 2D, w której gracz jednocześnie steruje poczynaniami zarówno małego chłopca Toku (za jego ruchy odpowiada Nunchuck konsoli bądź klawiatura komputera), jak i ducha wiatru Enrila (Wii Remote lub pecetowa myszka). Dzięki temu wykonując odpowiednie ruchy kontrolerem, możemy używać nadnaturalnych mocy – w tym podmuchów wiatru i tornad. Wspólnie z postaciami ponownie ratujemy magiczny świat Mistralis.

W drugiej odsłonie LostWinds pojawia się sporo niedostępnych wcześniej rozwiązań, dodatkowo urozmaicających zabawę. Najważniejszą nową umiejętnością głównego bohatera jest możliwość zmieniania pory roku z letniej na zimową. Niezwykła zdolność przyda się podczas rozwiązywania wielu zagadek logicznych. Oprócz tego Toku potrafi teraz pływać, zaś Enril wyczarowywać potężne cyklony, które mogą na przykład przebijać skały.

Kwestie techniczne

Wśród innych ciekawostek dostępnych w drugim LostWinds na platformę PC i Wii warto wymienić wbudowaną mapę oraz system podpowiedzi, dzięki którym gra jest jeszcze przystępniejsza od pierwowzoru. Na uwagę ponownie zasługuje oprawa wizualna, łącząca 2D z elementami 3D. Wszystko to utrzymane w bajkowej i bardzo kolorowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do LostWinds: Winter of the Melodias

Klasyfikacja PEGI LostWinds: Winter of the Melodias

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe LostWinds: Winter of the Melodias

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD Graphics lub lepsza
  • 512 MB HDD
  • Windows 7
LostWinds i LostWinds 2 – przebojowe platformówki twórców Elite: Dangerous trafiły na PC
LostWinds i LostWinds 2 – przebojowe platformówki twórców Elite: Dangerous trafiły na PC

wiadomość24 marca 2016

W serwisie Steam zadebiutowały gry LostWinds i LostWinds 2, a więc kolorowe i oryginalne platformówki brytyjskiego studia Frontier Developments, odpowiadającego za produkcję Elite: Dangerous. Oba tytuły pojawiły się pierwotnie kilka lat temu na konsoli Wii.

Kontynuacja LostWinds najpopularniejszą grą w serwisie WiiWare
Kontynuacja LostWinds najpopularniejszą grą w serwisie WiiWare

wiadomość5 listopada 2009

Przedstawiciele firmy Frontier Developments poinformowali, że ich najnowsze dzieło – LostWinds: Winter of the Melodias na Nintendo Wii – w zaledwie kilka tygodni od dnia swojej światowej premiery uzyskało miano najlepiej sprzedającej się produkcji w historii europejskiej i amerykańskiej wersji serwisu dystrybucji cyfrowej WiiWare.

Wieści ze świata (FIFA 10, Max Payne 3, EverQuest) 8/10/09

wiadomość8 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowa aktualizacja East India Company, rusza FIFA Interactive World Cup 2010, teaser trailer gry Max Payne 3, premiera dodatku DLC do IL-2 Sturmovik: Birds of Prey i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Fallout 3) 31/08/09

wiadomość31 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź kontynuacji LostWinds na Wii, rozpakowywanie PSP Go, ujawnienie japońskiej daty premiery Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV z miesięcznym abonamentem i inne. Zapraszamy do lektury.

Wii
PC