Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3NDSPSPX360
Okładka IL-2 Sturmovik: Birds of Prey (PS3)

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Zręcznościowa gra lotnicza, w której pilotuje się samoloty wojskowe z okresu II wojny światowej. Należy ona do bardzo znanej serii, wywodzącej się z Pecetów.

Zręcznościowe | II wojna światowa | samoloty

Okładka IL-2 Sturmovik: Birds of Prey (PS3)

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

4wrz2009

PS3 X360 NDS PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey to gra o samolotach wojskowych z II wojny światowej. Należy ona do bardzo znanej serii, wywodzącej się z PeCetów.

Birds of Prey pozwala nam wziąć udział w ponad 50 misjach, odzwierciedlających kluczowe, podniebne bitwy z lat 1939-1945. Zgodnie z zamierzeniami autorów lecimy więc do Wielkiej Brytanii, na Sycylię, odwiedzamy Berlin, Stalingrad i Korsuń. W czasie starć z wrogiem doświadczamy nowości w systemie uszkodzeń samolotów. Defekty widoczne są chociażby w postaci dziur w poszyciu. Każdą z maszyn możemy pomalować wedle własnego uznania, co przydaje się szczególnie w trybie multiplayer. Natomiast wśród dostępnej amunicji są nawet pociski smugowe.

Dużo pracy włożono też w przygotowanie silnika graficznego Birds of Prey, dzięki czemu obszary, nad którymi lecimy, są urozmaicone i bogate w detale. Nie zapomniano też o zróżnicowaniu poziomów trudności rozgrywki, dzięki czemu konsolowy IL-2 Sturmovik oferuje zarówno zabawę dla fanów zręcznościowego modelu sterowania, jak i tych, którzy hołdują systemowi zbliżonemu do symulacji. Niezależnie od upodobań, wszyscy mogą z kolei posłuchać ścieżki dźwiękowej gry, w której prócz odgłosów charakterystycznych dla działań wojennych przewija się także klimatyczna muzyka w wykonaniu Jeremy’ego Soule’a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Gry podobne do IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Klasyfikacja PEGI IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey - recenzja gry
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey - recenzja gry

Recenzja 7 września 2009, 12:18

Tutaj daje też o sobie znać pierwsza poważna wada gry. Jest nią sterowanie, a konkretnie podpięcie pod prawy analog orczyka, ciągu i jednocześnie (po jego wciśnięciu) rozglądania się po kabinie w dowolnym kierunku. Trzy funkcje pod jednym klawiszem w chaosie walki potrafią wprowadzić tyle zamieszania, że zamiast gonić za przeciwnikiem, najczęściej niechcący manipulujemy przy gazie. Wrogiemu pilotowi bez trudu udaje się wtedy uciec. A kiedy już wejdzie nam na ogon, to nie ma zmiłuj i taryfa ulgowa obowiązuje jedynie na przydział plastikowych worków.

PS3
X360
NDS
PSP