Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2009, 11:26

autor: Katarzyna "Cairine" Pochowska

Nowy symulator lotu twórców IL-2 Sturmovik

Dziennikarze serwisu IncGamers przeprowadzili wywiad z szefem studia Maddox Games. Rozmowa dotyczyła m.in. ostatniej pecetowej produkcji studia IL-2 Sturmovik: 1946 oraz najnowszej, konsolowej części serii IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że zespół pracuje w tej chwili nad nową symulacją.

Dziennikarze serwisu IncGamers przeprowadzili wywiad z szefem studia Maddox Games. Rozmowa dotyczyła m.in. ostatniej pecetowej produkcji studia IL-2 Sturmovik: 1946 oraz najnowszej, konsolowej części serii IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że zespół pracowników, liczący co prawda niewiele ale za to bardzo utalentowanych osób, pracuje w tej chwili nad nową symulacją. Oleg Maddox zapewnia że cały team spędza ostatnio mnóstwo czasu w studiu.

Maddox nie zdradził na razie żadnych konkretnych informacji o grze, wiadomo jedynie, że będzie to początek zupełnie nowej serii, a pierwsza część poświęcona zostanie bitwie o Anglię z 1940r. Mówiąc o tej pamiętnej bitwie nie sposób nie wspomnieć, że ważną rolę odegrali w niej Polacy (dywizjony myśliwskie 302 i 303). Nowa produkcja oparta ma być na najnowszych technologiach, by osiągnąć jak największy poziom realizmu, zaczynając od strony wizualnej, a kończąc na prawdziwych doznaniach, które dostarcza latanie.

Niestety szef Maddox Games nie zdradził kiedy gra miałaby trafić do sprzedaży. Czekamy na więcej informacji.