Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack (PC)

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack PC

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack jest specjalnym dodatkiem do niezależnego rozszerzenia bestsellerowego komputerowego symulatora lotu marki Maddox Games, nawiązującego do okresu II Wojny Światowej.

To jest dodatek do gry IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3marca2004

20września2005

pudełko PL

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack jest specjalnym dodatkiem do niezależnego rozszerzenia bestsellerowego komputerowego symulatora lotu marki Maddox Games, nawiązującego do okresu II Wojny Światowej. Produkt wprowadza mnóstwo innowacji, których listę otwiera wydatnie wzbogacony park podniebnych maszyn. Wśród dwudziestu bonusowych skrzydlatych wojowników znajdujemy m.in. owoce inżynierii militarnej następujących państw:

  • Stany Zjednoczone (np. P-38 Lightning i P-51 Mustang).
  • III Rzesza Niemiecka (np. Me-163B Komet i Horten Ho-229).
  • Japonia (np. Nakajima Ki-84 Hayate i Mitsubishi A6 Zero).
  • Włochy (np. Fiat G.50 Freccia).

Ponadto w trakcie przemierzania przestworzy napotykamy siedem nie pokazywanych wcześniej aeroplanów nieinteraktywnych - dwupłatowiec Gloster Gladiator, myśliwiec Hawk 75, bombowiec Boeing B-17G Flying Fortress itp.

Wszystkie zaimplementowane misje bojowe (siedem rozbudowanych kampanii, dwadzieścia samodzielnych scenariuszy single-player i dziesięć zadań wieloosobowych w trybie kooperacji) toczą się w realistycznym trójwymiarowym środowisku, uzupełnionym przez programistów o trzy teatry działań (Ardeny, Normandia i rejon Oceanu Spokojnego). Developerzy dokonali również znacznej modyfikacji algorytmów Sztucznej Inteligencji oraz systemu nagradzania użytkownika za wyniki, osiągane podczas emocjonującej zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack

12+

Wymagania sprzętowe IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB (DirectX 9.0), 1.1 GB HDD

Wieści ze świata (Bad Company 2: Vietnam, IL-2 Sturmovik, League of Legends) 30/12/10
Wieści ze świata (Bad Company 2: Vietnam, IL-2 Sturmovik, League of Legends) 30/12/10

wiadomość30 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym czempionie w League of Legends, łatce do IL-2 Sturmovik, a także wyścigu po piątą mapkę do Bad Company 2: Vietnam. Zapraszamy do lektury.

Nowy symulator lotu twórców IL-2 Sturmovik

wiadomość6 października 2009

Dziennikarze serwisu IncGamers przeprowadzili wywiad z szefem studia Maddox Games. Rozmowa dotyczyła m.in. ostatniej pecetowej produkcji studia IL-2 Sturmovik: 1946 oraz najnowszej, konsolowej części serii IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że zespół pracuje w tej chwili nad nową symulacją.

Nowy IL-2 Sturmovik w produkcji, tym razem na konsole
Nowy IL-2 Sturmovik w produkcji, tym razem na konsole

wiadomość6 czerwca 2008

Na horyzoncie pojawiła się kolejna produkcja z niezapomnianym, radzieckim samolotem IŁ-2 w roli głównej. Tym razem symulator z pecetowym rodowodem nie ukaże się jednak na komputerach osobistych, lecz konsolach – PS3, X360, PSP i NDS. Zmieni się także producent: zespół Maddox Games zostanie zastąpiony przez studio Gaijin Entertainment, które obecnie rozwija również projekt X-Blades.

IL-2 Sturmovik po raz kolejny
IL-2 Sturmovik po raz kolejny

wiadomość10 października 2006

Pozycje spod znaku IL-2 Sturmovik nadal znajdują się w ścisłej czołówce symulatorów lotu, traktujących o II Wojnie Światowej. Właśnie dowiedzieliśmy się, że korporacja Ubisoft Entertainment przymierza się do wypuszczenia na rynek jeszcze jednego produktu, należącego do wspomnianej marki. Mowa o grze pt. IL-2 Sturmovik: 1946, której komercyjny debiut w Europie nastąpi już w przyszłym miesiącu.

UbiSoft zapowiada Storm of War: Battle of Britain
UbiSoft zapowiada Storm of War: Battle of Britain

wiadomość12 maja 2006

Wielbiciele podniebnych wojaży w wirtualnym świecie do dzisiaj wspominają gry z serii IŁ-2, za produkcją których stoi zespół Maddox Games. Już wkrótce ponownie będzie nam dane zasiąść za sterami potężnych myśliwców, gdyż UbiSoft zaanonsował grę Storm of War: Battle of Britain.