Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe (PC)

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe PC

Kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych. Gra osadzona jest w realiach II wojny światowej i pozwala zasiąść za sterami maszyn maszyny RAF-u, US Army Air Force oraz Luftwaffe.

Symulacje

PC Windows
Okładka Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe (PC)

data premiery gry w wersji PC:

31października2002

27grudnia2002

pudełko PL

Combat Flight Simulator 3 to kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych z czasów II Wojny Światowej. Gra wykorzystuje słynny silnik graficzny oraz system „Autogen scenery-generation system” wykorzystane w sztandarowej lotniczej serii firmy Microsoft - Microsoft Flight Simulator 2002, dzięki czemu posiada bardzo dopracowaną i efektowną grafikę oraz przepięknie wymodelowany teren, pełen realistycznie odtworzonych obiektów, budynków, mostów, drzew, itp. Występuje tu osiemnaście rzeczywistych samolotów bojowych z czasów II Wojny Światowej (maszyny RAF-u, US Army Air Force oraz Luftwaffe), którymi możemy latać. Każdy został szczegółowo odtworzony, zarówno pod względem detali wizualnych (kokpit, zegary, wygląd zewnętrzny, itp.) jak i modelu fizycznego.

Do przejścia czeka dynamiczna kampania rozpoczynająca się w roku 1943 i kończąca się wraz z kapitulacją III Rzeszy w 1945 roku. W jej skład wchodzi szereg misji o różnorodnych celach, m.in. zadania zwiadowcze, rajdy bombowe oraz przechwycenie samolotów wroga. CFS3 w odróżnieniu od swych dwóch poprzednich części oraz innych podobnych produkcji posiada cechy typowe dla gatunku cRPG. Nasz bohater początkowo jest niedoświadczonym pilotem myśliwca o bardzo ograniczonych możliwościach. Z czasem, gdy jego doświadczenie rośnie (zwiększa się jego prestiż i ilość staminy), staje się lepszym pilotem i przykładowo może wykonać manewr przy większym przeciążeniu. Ma to też znacznie na ziemi. Im cieszymy się większym prestiżem, tym szybciej dostajemy nowe rodzaje broni, sprzętu i części do samolotu. Combat Flight Simulator 3 pozwala na rozgrywkę w trybie single i multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe

Wymagania wiekowe Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 700MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D, 900 MB HDD
Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe - przed premierą
Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe - przed premierą

Przed premierą 11 października 2002, 14:06

Precyzyjne przenoszenie rzeczywistych maszyn w wirtualny świat gry zawsze stanowiło mocną stronę kolejnych odsłon symulatorów Microsoftu. Co miłe, w CFS3 samoloty nie tylko wspaniale wyglądają widziane z zewnątrz, lecz również od środka. Trójwymiarowo modelowane, wiernie odtworzone wnętrza, animowane instrumenty pokładowe – to wszystko nie ma jednak służyć li tylko temu, by gracz mógł dla wytchnienia odwrócić głowę w bok i zapomnieć na chwilę, że wszyscy wokoło chcą go zabić. W większych maszynach wymagających liczniejszej obsługi można będzie bowiem przenieść się na dowolne miejsce – pilota, strzelca, bombardiera – pozostawiając obsługę pozostałych sztucznej inteligencji programu. Na tym jednak nie koniec, gdyż w grze sieciowej gracze będą mieć pełną swobodę zajmowania pozycji w samolotach, dowolnie ze sobą współpracując, prowadząc eskadrę kilku mniejszych maszyn lub wspólnie zapewniając kompleksową obsługę jednej większej.