Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe (PC)
OkładkaMicrosoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe (PC)

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe PC

Kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych. Gra osadzona jest w realiach II wojny światowej i pozwala zasiąść za sterami maszyn maszyny RAF-u, US Army Air Force oraz Luftwaffe.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe Premiera PC

31października2002

pudełko PL

27grudnia2002

Gry podobne do Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

IL-2 Sturmovik

IL-2 Sturmovik: 1946

Combat Flight Simulator 3 to kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych z czasów II Wojny Światowej. Gra wykorzystuje słynny silnik graficzny oraz system „Autogen scenery-generation system” wykorzystane w sztandarowej lotniczej serii firmy Microsoft - Microsoft Flight Simulator 2002, dzięki czemu posiada bardzo dopracowaną i efektowną grafikę oraz przepięknie wymodelowany teren, pełen realistycznie odtworzonych obiektów, budynków, mostów, drzew, itp. Występuje tu osiemnaście rzeczywistych samolotów bojowych z czasów II Wojny Światowej (maszyny RAF-u, US Army Air Force oraz Luftwaffe), którymi możemy latać. Każdy został szczegółowo odtworzony, zarówno pod względem detali wizualnych (kokpit, zegary, wygląd zewnętrzny, itp.) jak i modelu fizycznego.

Do przejścia czeka dynamiczna kampania rozpoczynająca się w roku 1943 i kończąca się wraz z kapitulacją III Rzeszy w 1945 roku. W jej skład wchodzi szereg misji o różnorodnych celach, m.in. zadania zwiadowcze, rajdy bombowe oraz przechwycenie samolotów wroga. CFS3 w odróżnieniu od swych dwóch poprzednich części oraz innych podobnych produkcji posiada cechy typowe dla gatunku cRPG. Nasz bohater początkowo jest niedoświadczonym pilotem myśliwca o bardzo ograniczonych możliwościach. Z czasem, gdy jego doświadczenie rośnie (zwiększa się jego prestiż i ilość staminy), staje się lepszym pilotem i przykładowo może wykonać manewr przy większym przeciążeniu. Ma to też znacznie na ziemi. Im cieszymy się większym prestiżem, tym szybciej dostajemy nowe rodzaje broni, sprzętu i części do samolotu. Combat Flight Simulator 3 pozwala na rozgrywkę w trybie single i multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe cena w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 700MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 900 MB HDD